Šest od šest Kauboja: Hrvatska s rezervnom postavom pobijedila Češku

Piše D  /  20.01.2020., 05:01h

Ova utakmica nije imala nikakvog rezultatskog značaja jer su Hrvati već osigurali polufinale dok je Češka od ranije ispala iz svih kombinacija.

Bila je ovo prava rezultatska klackalica, a Hrvati su u prvom poluvremenu najveću prednost imali onu od dva gola razlike s kojom se i otišlo na odmor 11:9.

S dva vezana gola Hrvatska početkom drugog dijela odlazi na plus 4 (13:9), ali Češka se vraća u rezultatski egal 16:16. Česi su lovili minimalni zaostatak sve do kraja, a golom Patzela u posljednjoj minuti dolaze do 21:21. No, Luka Stepančić golom u posljednjoj sekundi donosi Hrvatskoj i šestu pobjedu na ovom prvenstvu.

Najbolji hrvatski strijelac je bio Mamić s 5 golova, dok su Mandić, Stepančić i Marić zabili 3. Matanović, Šarac i Hrstić su zabili 2, a po jedan gol Duvnjak i Brozović. Ašanin koji je branio cijeli susret upisao je 11 obrana.

Kod Čeha je najefikasniji bio Zdrahala sa 6, a Hrstka je zabio 4 gola. Vratar Mrkva je imao 12 obrana.

Tako je Hrvatska upisala novu pobjedu, a ono što je još važnije, ključni igrači su se odmorili za duel sa Španjolskom koji će odlučiti pobjednika skupine.

Ta utakmica je na rasporedu u srijedu 22. siječnja u 16:00 sati.

19. travanj 2024 16:30