Serija Zrinjskog se nastavlja: Veliki preokret u trećoj dionici slomio Vršac

Piše D  /  13.12.2018., 08:12h

Serija pobjeda košarkaša Zrinjskog se nastavlja. Večerašnjom pobjedom na gostovanju kod Vršca u ABA 2 ligi Plemići su upisali šesto uzastopno slavlje što u domaćem prvenstvu što u regionalnom natjecanju.

Momčad Hrvoja Vlašića u 11. kolu ABA 2 lige kod Vršca je pobijedila s 85:91.

U veoma efikasnoj utakmici Zrinjski nije najbolje ušao u susret. Domaćini su konstantno bili u prednosti, a ona je po isteku prve četvrtine narasla na 14 koševa razlike (30:16). U drugoj dionici Plemići također nisu pronalazili rješenje protiv razigrani igrača Vršca, a posebno se u tim trenucima izdvajao Milan Radivojević koji je bio nerješiva enigma za Mostarce. Zrinjskog u tom periodu nije služio ni šut i može se reći kako su Mostarci bili sretni što na odmor odlaze s minus 14 (50:36).

No, povratkom iz svlačionica vidjeli smo totalno drugačiju sliku. Zrinjski se raspištoljio, a proradili su prije svega Smajlagić, Sokolović i Todorović koji za manje od pet minuta donose gostima poravnanje 53:53. Odlična i agresivna obrana dozvolila je domaćinima samo tri poena, a jedno je bilo iz slobodnog bacanja. S takvom igrom Zrinjski je došao i do preokreta, a u posljednju dionicu se otišlo rezultatom 67:72.

Početkom četvrte dionice Zrinjski je povećavao prednost i 6 minuta prije kraja imao i najvećih plus 12 (69:81). Shvatio je i Vršac kako nema šanse na ovom susretu i kako će upisati i 10. poraz u 11 kola. Zrinjski je rutinski priveo utakmicu kraju i bez neke drame slavio s 85:91.

Plemiće su do pobjede predvodili fantastični Todorović s 29 i Smajlagić s 23 poena, dok je Sokolović ubacio 13 koševa. Najefikasniji kod domaćina bio je Radivojević sa 17 poena.

Dodajmo, kako je drugi bh. predstavnik u ABA 2 ligi Spars poražen na domaćem parketu od MZT Skoplja s 71:75.

Zrinjski je ovim rezultatom došao na tri pobjede zaostatka od četvrtog mjesta, odnosno final-foura, koje više ne djeluje tako nedostižno. Zrinjski se probudio i djeluje kao prošlogodišnja momčad koja je poharala domaćim prvenstvom, a hoće li se ova serija pobjeda nastaviti vidjet ćemo prekosutra u Mostaru kada dočekuju gradskog rivala Student. Nakon toga slijedi ABA 2 liga i gostovanje kod Dynamica koji im je nanio prvi poraz u ovoj sezoni.