Senzacija u Sloveniji: Hrvatska kolonija slavi naslov prvaka

Piše D  /  23.05.2021., 07:05h

NŠ Mura iz Murske Sobote novi je prvak Slovenije.

Do naslova je Mura stigla u posljednjem, 36. kolu prvenstva, i to 3:1 pobjedom kod Maribora koji vodi bivši trener Rijeke Simon Rožman. Mura i Maribor završili su s istim brojem bodova, ali prvak je Mura zbog boljeg skora u međusobnim susretima.

Mura je povela u 33. minuti golom Karla Sturma, a Maribor je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izjednačio golom Jana Mlakara. Hrvatski veznjak Mihael Klepač u 75. je minuti zabio za novo vodstvo Mure, a tri minute kasnije još jedan Hrvat, Luka Bobičanec, zabija za 3:1 gostiju.

Klepač i Bobičanec nisu jedini Hrvati u Muri. Tu su još vratar Matko Obradović, stoperi Dragan Lovrić i Marin Karamarko, veznjak David Đurak te napadač Andrija Filipović.

Za Muru je ovo prvi naslov prvaka Slovenije u povijesti.