Senzacija u Kini: Srbija eliminirana u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Piše D  /  10.09.2019., 03:09h

Argentincima nitko nije davao puno šansi na ovom prvenstvu. Nije tu više bilo nekih zvučnih imena kao u prošlosti, ali Argentinci predvođeni iskusnim Luisom Scolom i Realovim play-makerom Campazzom priredili su veliku senzaciju na ovom prvenstvu.

S druge strane Srbija je s velikim ambicijama došla u Kinu. Lagano su prošli prvu skupinu, a u drugoj su poraženi od Španjolaca te ih je taj poraz upario s Argentincima u četvrtfinalu.

Od samog početka susreta Argentina je bila u vodstvu, ali nije uspijevala da se odvoji Srbiji. Imali su nekoliko prilika da prelome utakmicu, ali su izabranici Saše Đorđevića držali priključak.

Srbija do vodstva dolazi početkom posljednje dionice kada Gudurić tricom preokreće na 68:70. No, Garino i Campazzo tricama vraćaju prednost na stranu Južnoamerikanaca. Polaganjem Campazzoa za 82:73 četiri i pol minute prije kraja bilo je jasno kako se Srbija teško može i ovog puta vratiti u susret. Pitanje pobjednika riješio je Luis Scola koji 3 i pol minute prije kraja odvodi Argentince na dvoznamenkastu prednost 87:76.

Do kraja susreta su Argentinci bez većih problema zadržali prednost i zasluženo slavili s 97:87 te se plasirali u polufinale.

Argentince su do pobjede predvodili Luis Scola s 20 koševa te sjajni Facundo Campazzo s 18 poena i 12 asistencija. Kod Srbije su najefikasniji bili Bogdan Bogdanović s 21, Nemanja Bjelica s 18 i Nikola Jokića sa 16 koševa i 10 skokova.

Argentina će tako u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog susreta SAD - Francuska, dok Srbiji preostaje borba od 5. do 8. mjesta.

15. travanj 2024 13:38