Senzacija na otvaranju: Japan iznenadio Hrvatsku

Piše D  /  15.01.2021., 07:01h

Kauboji nisu najbolje ušli u susret, šut ih nije slušao, a na drugoj strani su Japanci radili dosta problema 5-1 hrvatskoj obrani te su vodili 2:5. Sjajan je bio japanski vratar Iwashita koji je prikupio za 10 minuta 4 obrane.

Nakon greške u napadu Japanci su iz kontre pogodili za 2:6 i prisilili Linu Červara da zatraži time-out. No, ni to nije odmah pomoglo jer u sljedećem napadu Hrvati ponovno gube loptu, a brzi Japanci zabijaju za plus 5 (2:7). Hrvatsku je u igru držao Ivan Martinović koji je s dva vezana gola smanjio na 4:7. Počeo se nakon toga buditi hrvatski napad, ali obrana nije imala rješenja za Japance koji su kažnjavali svaku izgubljenu loptu ili presporu izmjenu. I s igračem manje Japan je krao lopte i opet otišao na najveću prednost od plus 5 (7:12).

U 23. minuti Iwashita je upisao svoju 7. obranu, a na drugoj strani Pešić i Šunjić ništa nisu uspjeli zaustaviti i golom s krila odlaze na nestvarnih plus 6. Napad je kod Hrvata funkcionirao u završnici, a kada se samo malo podigla obrana, prednost Japana je padala te je na poluvremenu bilo 14:17.

Drugo poluvrijeme je odlično počelo. Pešić je obranio, a u napadu Marino Marić zabija svoj 5 gol za minus 2 (15:17). Mogli su Hrvati smanjiti na minus 1, ali je Cindrić pogodio vratnicu, a Japan iz kontre odlazi ponovno na plus 3 (15:18).

U 45. minuti su Kauboji uspjeli doći na minus 1 (21:22), a u 48‘ je golom Brozovića Hrvatska konačno došla do rezultatskog egala 23:23. Dvije prilike je imala Hrvatska da dođe do vodstva, ali ih nije iskoristila, a Japan iz penala zabija za 26:27 u 55. minuti.

U 58. minuti je bilo 28:28, Hrvatska je bila u napadu, Čupić je imao veliki zicer, ali sjajni japanski vratar i to skida i ne da Kaubojima da dođe do vodstva, a na drugoj strani Japan u posljednjoj minuti zabija za 28:29. Hrvatskoj je ostao posljednji napad i najbolji hrvatski igrač večeras Marino Marić je izborio sedmerac, a Čupić zabija za konačnih 29:29.

Najefikasniji kod Hrvata je bio Marić sa 7 golova,  aDuvnjak i Cindrić su zabili po 4. Kod Japana su najbolji bili Tokuda i Agire po 5 golova.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra protiv Angole koja je danas izgubila od Katara 30:25

19. travanj 2024 01:50