Senegal i Japan odigrali neriješeno u sjajnoj utakmici

Piše D  /  24.06.2018., 07:06h

Fantastičnu utakmicu odigrali su Senegal i Japan u drugom kolu skupine H. Momčadi koje su u prvom kolu iznenadile favorite danas su odigrali neriješeno 2:2 i tako dodatno zakomplicirali stvari u skupini.

Senegalci su poveli u 12. minuti kada se lopta uz dosta sreće odbija od Manea i ulazi u gol. Bili su bolji Afrikanci u tim trenucima, dok Japanci nisu uspjeli ni stvoriti prilike.

Ali, u 34. minuti kao grom iz vedra neba sjevnula je sjajna akcija Japanaca. Krasna akcija i proboj Nagatoma po rubu šesnaesterca, krenuo je u sredinu i usput ostavio loptu Inuiju, koji je odmah opalio u dalji kut za 1:1!

U drugom poluvremenu Japan je bio bolji, ali u jeku njihovih napada Senegal dolazi do novog vodstva. Bila je to još jedna sjajna akcija u 71. minuti. Sabaly je majstorski gurnuo loptu pred gol do Nianga, on petom propustio na drugu stranu do Waguea koji sjajnim udarcem iskosa pogađa mrežu Japana za 2:1.

No, hrabri Samuraji se ne predaju i sedam minuta kasnije dolaze do novog izjednačenja. Strijelac je bio legendarni Keisuke Honda za konačnih 2:2.

Ovim remijem i dalje se sa sigurnošću ne zna ni jedan putnik u osminu finala iz grupe H. Ako večerašnji susret između Kolumbije i Poljske ne završi neriješeno, barem ćemo znati tko se oprašta s Mundijala.

19. travanj 2024 14:05