Šarić dobar u porazu Sunsa, Hezonja u krizi

Piše D  /  21.12.2019., 09:12h

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić odigrao je sjajnu utakmicu u porazu svojeg Phoenix Sunsa protiv Oklahoma City Thundera (108-126). Šiši je ubacio 16 poena, dodao šest skokova i četiri asistencije, a za tricu je gađao 4/6.

Time je ostao na korak do osobnog rekorda otkako je stigao u NBA ligu. U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta do sada mu je najbolji doseg bio pet trica na susretu, a noćašnjom izvedbom izjednačio je učinak sezone, piše 24sata.hr.

Rucky Rubio zabio je 24 koša za Sunse, a domaćine je predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 32 koša, što mu je rekord karijere.

Od hrvatskih košarkaša noćas je još jedino igrao Mario Hezonja, koji je za 11 minuta gađao 0/2 iz igre te ostao bez poena. No, u pobjedi Portland Trailblazersa nad Orlando Magicom (118-103), Hezonja je protiv bivšeg kluba uhvatio tri skoka. Hrvat je u krizi realizacije, ovo mu je bila treća uzastopna utakmica bez ijednog poena.

Cleveland Cavaliersi slavili su protiv Memphis Grizzliesa 114-107, a Ante Žižić nije ulazio u igru.

Denver Nuggetsi na svojem parketu pobijedili su Minnesota Timberwolvese 109-100. Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu odličnu utakmicu te stigao do triple-double učinka. Jokić je gađao 10/16 iz igre te za 33 minute stigao do 22 poena te po 10 skokova i asistencija.

Najbolji kod Denvera bio je Jamal Murray s 28 poena dok je kod gostiju Wiggins pogodio 19.

16. travanj 2024 20:23