Sarajevo u gradskom derbiju svladalo Željezničar i ponovno preuzelo vrh

Piše D  /  01.05.2021., 06:05h

Bordo tim ofenzivno ulazi u ovaj meč. Fanimo je u uvodnim minutama dva puta prijetio, jednom je izblokiran, a drugi put Velkoski ne koristi njegovu loptu i šutira preko gola.

Željezničar u 18. minuti propušta veliku šansu da dođe u prednost. Miličević griješi, Lendrić mu uzima loptu i dodaje Semiru Štiliću koji je došao oči u oči sa Kovačevićem.

Međutim, gola nije bilo. Sjajni Andrej Đokanović stiže sporog Štilića i u posljednji čas ga blokira, te propada velika šansa, prenosi SportSport.ba.

Do 38. minute uzbuđenja nije bilo, a zatim Bordo tim dolazi do gola. Matthias Fanimo se dobro snašao pored odbrane Željezničara i zabija pogodak za prednost od 1:0.

Jasmin Mešanović je u 44. minuti u sjajnoj šansi. Dobro šutira s distance, a Erić fenomenalno brani. Potom prijeti i Mustedanagić, nije bio precizan.

U nadoknadi prvog dijela Sarajevo postiže drugi gol. Ante Blažević pravi veliku grešku, otvorio je kontru Sarajeva, Pejović proigrava Jasmina Mešanovića koji zabija gol za 2:0. Ovo je Mešanoviću prvi gol u Premijer ligi za Bordo klub.

Gosti su propustili veliku šansu da se vrate u meč u 54. minuti. Mujezinović je oboren u kaznenom prostoru, a sudac Haris Kaljanac pokazuje na bijelu točku.

Odgovornost preuzima Semir Štilić. Loše šutira iskusni veznjak, pa mu Vladan Kovačević fenomenalno brani udarac.

Kazna za promašaj stiže u 61. minuti. Kosorić pravi prekršaj nad Mešanovićem na ivici kaznenog prostora, a potom na scenu stupa Fanimo. Englez prekrasno pogađa iz slobodnjaka za prednost od 3:0.

Željezničar u 72. minuti smanjuje prednost Sarajeva. Štilić ostavlja loptu za Luku Juričića, a ovaj sjajno pogađa za 3:1.

Gosti su u tim trenucima meča bili bolji rival. Sarajevo se povuklo i čekalo je šansu iz kontre, dok je Željezničar tražio drugi gol za povratak u meč.

Međutim, do njega nisu došli. Sarajevo je moglo povećati prednost u 83. minuti preko Hebibovića, Čeliković spašava i ostalo je 3:1 za Sarajevo koje je sa tri boda iz derbija ponovo preuzelo vrh tabele u Premijer ligi BiH.

Željezničar je sa druge strane nastavio svoj niz bez pobjede koji sada iznosi nestvarnih 11 utakmica.

19. travanj 2024 19:28