Sarajevo svladalo Široki u derbiju kola i učvrstilo se na vrhu

Piše D  /  03.04.2021., 07:04h

Domaći tim je dobro ušao u susret i iz prve šanse na utakmici je poveo. Matthias Fanimo je u sedmoj minuti sjajno pogodio za prednost od 1:0.

Gosti su brzo uzvratili. Stipe Jurić je u 10. minuti zatresao mrežu Bordo tima, ali je pogodak poništen zbog prekršaja.

Novu šansu domaći stvaraju u 15. minuti. Dupovac najviše skače nakon kornera, ali njegov šut odlazi pored gola.

Nakon ove šanse tempo igre je potpuno opao. Nismo vidjeli apsolutno ništa vrijedno spomena na Koševu i na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist domaćeg tima, piše SportSport.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći stvaraju još jednu dobru šansu. Ubačaj Pidre Handžić ne šalje u mrežu.

Najbolju šansu gosti propuštaju u 59. minuti. Jurilj je sa nekoliko driblinga izbacio odbranu Sarajeva, ali iz teške situacije nije uspio zabiti gol.

Sarajevo u 70. minuti propušta veliku šansu. Ukrao je loptu Mediću i dolazi sam pred gol, ali Miškić ga zaustavlja.

Gosti novu veliku šansu propuštaju u 80. minuti. Ikić dobro prolazi po desnoj strani, ubacuje u sredinu, ali Hodžić u posljednji trenutak izbacuje i spašava čist pogodak.

Bilo je još opasnih napada na obje strane do kraja meča, ali ispostavilo se na kraju da je gol Fanima za 1:0 bio dovoljan za velika tri boda Bordo timu u borbi za titulu.

Rezultati 24. kola nogometne m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Krupa - Tuzla City 1:1
Sloboda - Željezničar 1:0
Sarajevo - Široki Brijeg 1:0