Sarajevo se časno oprostilo od Lige prvaka: Bordo momčad izvela fantastičnu akciju u 62. minuti

LP: Celtic - Sarajevo 2:1

srp 17, 2019

Presing Sarajeva urodio je plodom u 62. minuti kada Tatar oduzima loptu, ona dolazi do Ahmetovića koji ju ubacuje Rahmanoviću koji sjajno glavom spušta za Tatara, a ovaj zabija za 1:1. Prelijepa akcija Sarajeva...

Nogometaši Sarajeva poraženi su i u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka protiv Celtica s 2:1, te se tako s ukupnih 2:5 opraštaju od elitnog europskog natjecanja i svoj put nastavljaju u Europskoj ligi.

Sarajevo nema za čim da žali jer nisu imali sreće u ždrijebu koji im je dao slavnog škotskog kluba, već mogu biti ponosni što su u oba susreta postigli pogodak. Ostaje žal samo što se nije moglo do neriješenog rezultata i kojeb boda u UEFA-inom koeficijentu jer su imali prilika za to.

Sarajevo je dobro počelo utakmicu i na samom početku Mersudin Ahmetović je uspio da zatrese mrežu Celtica, ali je gol napadača bordo tima opravdano poništen zbog zaleđa.

Do prve ozbiljnije prilike Celtica čekalo se do 26. minute kada je ovaj tim poveo sa 1:0. U kaznenom prostoru Sarajeva najbolje se snašao Christie koji lijepo prihvata loptu efektno matira Kovačevića te dovodi svoju momčad u vodstvo.

Samo tri minute kasnije domaći su mogli da udvostruče prednost. Ajer je ubacio loptu u peterac, a lošu reakciju Kovačevića ne koristi Edouard. Do kraja prvog dijela Celtic je imao još nekoliko solidnih prilika, ali je Kovačević bio na visini zadatka.

I u drugom poluvremenu Celtic je imao incijativu na sredini terena, te je bilo jasno da su fizični dosta jači što se vidjelo kako je odmicala utakmica. Celtic je na startu drugog dijela zaprijetio preko Edouarda i Bolingolija, ali je ostalo 1:0.

No, onda u 62. minuti nastao je muk na Celtic Parku. Presing Sarajeva urodio je plodom kada Tatar oduzima loptu, ona dolazi do Ahmetovića koji ju ubacuje Rahmanoviću koji sjajno glavom spušta za Tatara, a ovaj zabija za 1:1. Prelijepa akcija Sarajeva...

Međutim, slavlje nije dugo trajalo jer je Celtic u 75. minuti poveo sa 2:1. McGregor je ostao sam na vrhu kaznenog prostora i uputio je projektil prema golu Sarajeva kojeg ovaj put odlični Kovačević nije mogao zaustaviti. Ispostavilo se da je McGregor pogodio za konačnih 2:1.

Celtic je tako s ukupnih 5:2 prošao dalje, a Sarajevo svoj europski put nastavlja u Europskoj ligi.

Article_Bottom_970x250