Sarajevo pružilo dobar otpor, ali Celtic je ipak došao do sigurne pobjede

Piše D  /  09.07.2019., 09:07h

Nogometaši Sarajeva poraženi su prvoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka od Celtica na svom Koševu s 1:3.

Sarajevo je bez imalo respekta nad Celticom krenulo u utakmicu i već u 7. minuti mogli su šokirati Škote. Hebibović je sam izašao na gostujućeg vratara, ali Bain na kraju izlazi kao pobjednik.

Celtic je u nastavku držao loptu u nogama, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti domaća vrata, dok je Sarajevo svoje prilike čekalo iz kontra napada. U 30. minuti dobilo je Sarajevo jedan poklon korner nakon nespretnih reakcija u obrani Celtica, a taj poklon su na najbolji mogući način i iskoristili.

Nakon gužve i ubačaja iz kornera, Oremuš se najbolje snalazi i zabija za 1:0 za veliku ludnicu na Koševu.

No, prednost Sarajeva je trajala svega pet minuta jer Johnston sjajnim udarcem s 20-ak metara matira Kovačevića za 1:1. Do kraja poluvremena Celtic je imao par dobrih prilika da dođe do preokreta, ali na odmor se odlazi s neriješenim rezultatom.

Ali, preokret je došao početkom nastavka, točnije u 51. minuti kada Edouard pravi nered u obrani Sarajeva, lakoćom vara dvojicu čuvara i šalje loptu preko Kovačevića za 1:2.

I nakon vodstva, Celtic je diktirao tempo i bio bolja momčad na terenu. Sarajevo se nije predavalo, ali bilo je vidljivo da su Škoti bolja i skuplja momčad.

Sve dileme oko pobjednika, otklonio je Sinclair u 85. minuti kada na majstorski način zabija za konačnih 1:3. Primio je bivši napadač Aston Ville i Swansea loptu na vrhu peterca i onda je petom poslao u mrežu.

Celtic je ovom pobjedom došao na korak od plasmana u 2. pretkolo Lige prvaka, dok će Sarajevo svoj europski put vjerojatno nastaviti kroz Europsku ligu. Prvak BiH je unatoč porazu pružio dobru partiju, ali protiv Celtica se ipak nije moglo.

18. travanj 2024 16:01