Sarajevo nastavlja s pobjedama: Tatar srušio Borac u Banja Luci

Piše D  /  29.02.2020., 06:02h

Odlično su oba tima otvorila meč. Kovačević je sjajom obranom spasio Bordo tim nakon udarca Danilovića u trećoj minuti, a zatim aktuelni prvak BiH uzvraća u šestoj nakon što je Sušić fantastično izveo slobodan udarac, Lučić je obranio.

Borac u 11. minuti ima novu dobru šansu. Mirić međutim iz dobre pozicije očajno šutira i propala je dobra prilika. Već u narednom napadu Ahmetović izlazi sam pred Lučića, uposlio je Tatara, ovaj oklijeva i ne uspijeva zabiti, prenosi SportSport.ba.

Domaći ti u 19. minuti šutira iz slobodnjaka s vrha kaznenog prostora, Kovačević sigurno bani, da bi odmah u nastavku akcije nevjerovatni Lučić fantastično skinuo udarac Tatara.

Potom je uslijedio period mirne igre u kojoj smo vidjeli tek poneki pokušaj, da bi u u 42. minuti meča Sarajevo povelo. Jukić je uposlio Tatara čiji udarac brani Lučić, ali je lopta ipak otišla u mrežu za prednost od 0:1 na poluvremenu.

Borac je u nastavak ušao bezvratara Lučića koji je meč napustio zbog ozljede, a prvi su u drugom poluvremenu prijetili domaći. Vranješ je šutirao sa 30 metara, Kovačević je ponovo siguran.

A zatim je uslijedio prekid meča. Kratak spoj uzrokovao je požar na reflektoru i sudac Vladimir Bjelica je povukao ekipe s terena. Nakon pauze od 20-ak minuta utakmica je ipak nastavljena.

Sarajevo je u 62. minuti imalo šansu da povede sa 2:0. Kukrika je loše reagirao nakon jednog slobodnjaka, a u nastavku akcije igrači Bordo tima se ne snalaze dobro i jedan igrač Borca izbacuje loptu u korner.

Gosti su u 66. minuti mogli završiti posao u ovom meču. Ahmetović spuša loptu za Jukića, a ovaj promašuje nemoguće i na semaforu je osatalo 0:2.

Ipak, u 72. minuti Bordo tim je stigao do drugog gola. Šerbečić je dugom loptom uposlio Benjamina Tatara koji bježi obrani Borca koji pogađa za 0:2.

Borac je u 77. minuti imao još jednu dobru šansu. Kajkut je prijetio, Kovačević brani i ostavlja dva gola prednosti za svoj tim. Nastavio je domaći tim i dalje s napadima, Kovačević je bio zaista sjajan i zaustavljao je sve pokušaje Borca.

Nije domaći tim uspio da se vrati u meč. Pokušaji su bili jalovi, šampion BiH je lagano priveo meč kraj i došao je do velika tri boda u borbi za titulu protiv direktnog konkurenta.

19. travanj 2024 17:33