Sarajevo minimalnom pobjedom pobjegao rivalima, Slobodi poništen čist pogodak

Piše D  /  20.10.2018., 07:10h

U posljednjem susretu dana 14. kola Premijer lige BiH Sarajevo je na Koševu ostvarilo minimalnu pobjedu nad Slobodom od 1:0.

Jedini strijelac na susretu bio je Velkovski koji je u 61. minuti bio precizan s 11 metara te tako donio šestu uzastopnu pobjedu Bordo timu.

Gosti iz Tuzle mogli su do vodstva već u 2. minuti kada se Husejinović našao jedan na jedan s vratarom Sarajeva, ali je pucao pored gola. Deset minuta kasnije domaćini su promašili zicer, točnije Ahmetović nakon što ga je nesebično uposlio Habibović.

Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu jer je u nastavku viđena prava ‘kamilica‘. No, drugo poluvrijeme je donijelo bolju igru prvenstveno zbog toga što su se domaćini odlučili na nešto ofenzivniju igru.

Ipak je Sloboda bila ta koja je prva zatresla mrežu. Nakon gužve u 54. minuti je pogodio Baraban, ali sudac poništava gol zbog navodnog prekršaja Smajića (br. 10). Procijenite sami je li Sloboda oštećena u ovoj situaciji.

Sedam minuta kasnije Sarajevo vodi. Ignjatović je rukom zaustavio udarac domaćeg nogometaša, a sudac pokazuju na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Krste Velkoski.

Do kraja je ostalo 1:0 te je tako Sarajevo s nova tri boda učvrstilo vodeću poziciju. Trenutno glavnim rivalima Željezničaru i Zrinjskom bježe osjetnijih 5 bodova.

25. travanj 2024 09:37