Sarajevo je novi prvak BiH: Nakon trogodišnje dominacije Zrinjskog titula iz Hercegovine seli u glavni grad

Premijer liga BiH

svibnja 18, 2019

Pobjedom 4:0 nad Zvijezdom, Sarajevo je u pretposljednjem kolu osiguralo titulu Premijer lige BiH

Nakon 32. kola Premijer lige Bosna i Hercegovina je dobila novog prvaka. Nakon trogodišnje dominacije Zrinjskog titula iz Hercegovine seli u glavni grad države zahvaljujući današnjoj visokoj pobjedi Sarajeva na Koševu protiv Zvijezde 4:0.

Tako je Sarajevo kolo prije kraja osiguralo naslov jer je ostavilo Zrinjski, koji je također danas bio uvjerljiv, na tri boda zaostatka i s puno boljom gol razlikom.

Sarajevo je posao riješio u prvom poluvremenu kada golovima Rahmanovića, Hebibovića, Ahmetovića i Velkoskog odlazi na 4:0. U drugom poluvremenu su domaćini kontrolirali susret i na kraju je završilo s tih 4:0 iz prvog poluvremena.

---

Zrinjski je u 32. kolu u kišovitom Mostaru ugostio Tuzla City i potopio ih s visokih 5:1. Kao i Sarajevo, i Zrinjski je riješio stvari u prvom poluvremenu kada Mujagić, Mandić i dva puta Filipović odvode Plemiće na 4:0. U drugom poluvremenu Mujagić zabija svoj drugi pogodak za petardu Mostaraca, a konačnih 5:1 postavlja Ubiparip iz jedanaesterca.

Vrijedi spomenuti kako je prije utakmice tradicionalno dodijeljena nagrada "Filip Šunjić Pipa" koji navijači Zrinjskog daju za najpožrtvovnijeg igrača. Ultrasi su za ovu sezonu izabrali Marina Galića koji je svojim zalaganjem i odnosu prema klubu i navijačima zaslužio nagradu.

---

Široki Brijeg je 32. kolu rutinski odradio domaći susret s Radnikom iz Bijeljine. Širokobriježani su slavili s 2:0 golovima Vukoje i Jurića u prvom poluvremenu i tako potvrdili treće mjesto i odlazak u kvalifikacije Europske lige sljedeće sezone.

Osim Širokog u Europsku ligu će još drugoplasirani Zrinjski i četvrtoplasirani Željezničar, dok će prvak Sarajevo u kvalifikacije Lige prvaka.

U posljednjem 33. kolu će se samo odlučivati tko će uz GOŠK ispasti iz elitnog ranga bh. nogometa. Tuzla Cityju je u tom 33. kolu protiv Željezničaa dovoljan i bod da Krupa ispadne iz lige.