Sarajevo i u Mostaru pobijedilo Zrinjski: Plemići i dalje ne znaju kako zatresti mrežu

Piše D  /  13.03.2019., 06:03h

Nogometaši Sarajeva još su jednom pokazali kako su najbolja momčad države ove sezone. Nakon što su na Koševu pobijedili Zrinjski s 1:0, Bordo momčad je slavila i u uzvratu u Mostaru istim rezultatom, te se s ukupnih 2:0 plasirala u polufinale Kupa BiH.

Bila je to puno bolja utakmica od one prve u Sarajevu i iako nismo vidjeli gol u prvom poluvremenu bilježimo po dvije velike prilike na obje strane.

Već u 6. minuti Zrinjski je zaprijetio. Staniša Mandić kojem je ovo bio debi u dresu Plemića, propustio je loptu na koju natrčava Šovšić, ali Kovačević sjajno brani njegov ne baš najbolji udarac.

Na drugoj strani još bolja prilika za Sarajevo u 15. minuti i dvije velike obrane Brkića. Prvo je obranio udarac Hebibovića iz daljine, ali lopta se odbija Ahmetoviću na glavu, no vratar Zrinjskom poput pantere se baca unatrag i prebacuje loptu preko gola. Slobodno se može reći, obrana sezone u bh. nogometu.

U 31. minuti ponovno se Šovšić nalazi u kolosalnoj prilici. Sjajno je kapetan Pero Stojkić probio lijevu stranu i kao na pladnju poslao loptu na 11 metara do usamljenog Šovšića koji traljavo puca pored gola. Još je jednom ofenzivni veznjak propustio odličnu priliku da dovede Zrinjski u vodstvo.

Pet minuta kasnije mogla je uslijediti kazna na drugoj strani. Rahmanović je pobjegao Gojkoviću, ali ponovno Brkić fantastično čuva svoju mrežu.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta lošiju utakmicu, a na prvu veliku priliku čekali smo do 71. minute kada je Sarajevo opasno zaprijetilo. Nakon kornera gosti su pogodili stativu, a lopta se sretno odbija u ruke Brkiću.

Ta prijetnja, kao da je oglasila alarm u redovima Zrinjskog koji je morao krenuti po taj pogodak. Imali su Plemići posjed i vršili su pritisak na obranu Sarajeva, ali prespori su bili ti napadi Mostaraca.

No, u 89. minuti raspala se obrana Sarajeva kada Filipović sjajnim pasom pronalazi usamljenog Mandića, ali ni novo napadačko pojačanje Blaža Sliškovića nije uspjelo zatresti mrežu.

U 91. minuti Gojković lijepo spušta loptu do Bencuna koji ima svo vrijeme svijeta, ali predugo je oklijevao s udarcem i obrana Sarajeva otklanja opasnost.

No, zato je Tatar na drugoj strani pokazao kako se trese mreže protivnika. Primio je nogometaš Sarajeva loptu, izmiješao Stojkića i Kadušića te zakucao loptu pored nemoćnog Brkića.

0:1 je bio i konačan rezultat te se Sarajevo s ukupnih 2:0 plasiralo u polufinale Kupa BiH. S ovim porazom, može se reći kako je sezona za Zrinjski izgubljena jer ih je Sarajevo i u prvenstvu nadigralo te im trenutno bježi 11 bodova. Aktualni prvaci imaju velikih problema s realizacijom, još uvijek ne znaju za pobjedu u drugom dijelu sezone, a ovo im je bila četvrta vezana utakmica u kojoj nisu postigli gol.

Odlasci Todorovića, a pogotovo Bilbije, bili su preveliki udarci za mostarsku momčad koja nije uspjela dovesti kvalitetna pojačanja da ih zamijeni.

25. travanj 2024 13:57