Sarajevo bez poraza završava godinu: Na Koševu pala i Sloboda

Piše D  /  12.12.2020., 07:12h

Sarajevo je na Koševu iskoristilo ulogu favorita, pokazalo ponovo kvalitetu i došlo do nove pobjede, pa godinu završava bez ijednog poraza i s devet bodova prednosti u odnosu na prvog rivala, ekipu Željezničara.

Od početka susreta pritisak domaćeg tima, a u 11. minuti Tatar ne koristi dobru poziciju, ali kasnije se iskupljuje s dva pogotka koji su i odlučili ovaj duel.

Prvi je postigao u 21. minuti. Neshvatljiva greška Devedžića, Velkoski dolazi do lopte i upošljava Tatara, koji je matirao Kukića za 1:0. Samo pet minuta kasnije Haris Handžić upisuje asistenciju, a Tatar postiže 10. gol i tako se izjednačava na listi najboljih strijelaca s Nemanjom Bilbijom, prenosi SportSport.ba.

U 30. minuti zamalo 3:0, ali Kukić brani udarac Handžića, a zatim Velkoski ne koristi dobru priliku u 37. minuti, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 2:0.

Na startu drugog poluvremena problemi za goste iz Tuzle. Izravan crveni karton dobio je Devedžić zbog oštrog starta nad Miličevićem. Nekoliko vezanih šansi za bordo tim sredinom drugog dijela, ali lopta ne ide u mrežu.

I onda Sloboda kažnjava te promašaje u 72. minuti, pa s desetoricom na terenu dolazi do 2:1. Maksimović je proigrao Kurtalića, koji se dobro snašao i pogodio za 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Sarajevo je tako na najbolji način okončao 2020. godinu i ima veliku prednost pred nastavak prvenstva, a nakon pauze krajem veljače odmjerit će snage sa Željezničarom.