Sada se sve zna: Ovo su polufinalni parovi Europskog prvenstva!

Piše D  /  22.01.2020., 07:01h

Još se samo čekalo tko će biti protivnik Kaubojima u polufinalu, a to je odlučivala utakmica Norveške i Slovenije.

Kada se na početku vidjelo da će i slovenski izbornik odmarati ključne igrače u tom ‘prijateljskom susretu‘, bilo je jasno da će Norvežani odnijeti pobjedu i zadržati prvo mjesto u skupini 2. Na kraju je Norveška, bez velike drame, pobijedila s 33:30.

Slovenci su se dobro držali u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli samo s golom zaostatka (14:13). Ali, sve što je bilo potrebno za sigurnu pobjedu je bilo 5 minuta ozbiljnije igre Norvežana. Pobjegli su na 6 razlike i do kraja lagano zadržali prednost.

Može se reći da su oba izbornika u ovom susretu odmorili ključne igrače i svježi ulaze u polufinale koje se igra u petak.

A, polufinalni parovi su sljedeći:

Španjolska - Slovenija

Hrvatska - Norveška

U prvom polufinalnom susretu u petak u 18:00 sati u Stockholmu igrat će Španjolska i Slovenija, dok će Hrvatska u 20:30 igrati protiv Norveške.

Susret za broncu je u subotu (18:30), dok je finale u nedjelju u 16:30 sati.

18. travanj 2024 16:09