Rutinska pobjeda Plemića: Iz Sarajeva se vraćaju s punim plijenom

Piše D  /  18.04.2021., 04:04h

Plemići ovom pobjedom ne samo da su se vratili u dobru poziciju za Europu, već su i od vodećeg Sarajeva sada na samo četiri boda što će dodatno učiniti uzbudljivom nastavak prvenstva.

Zrinjski je na najbolji mogući način otvorio današnji susret. Već u 8. minuti došli su do vodstva sjajnim golom Miloša Filipovića iz slobodnog udarca.

Ovo je bio četvrti pogodak Filipovića ove sezone, a kasnije je dodao i šestu asistenciju. Za gol je zaslužan i Juranović koji je u sjajnom prodoru iznudio prekršaj.

U nastavku je Olimpik bio bolji protivnik, a najbolju priliku su imali preko Osmanovića kojem Varvodić brani zicer.

Početak drugog poluvremena je donio novo slavlje za Plemiće. U 47. minuti Filipović je ubacio iz prekida, a lopta dolazi do Marina Magdića koji to lijepo posprema u mrežu za 0:2.

Taj drugi gol do kraja je uzdrmao Olimpik, a gosti iz Mostara su usporili tempo i rutinski kontrolirali utakmicu.

U finišu susreta domaćini su morali ići na sve ili ništa, a to je Zrinjski iskoristio te iz kontre zabili za konačnih 0:3 u 90. minuti. Todorović je istrčao sam pred gostujućeg vratara, ali je nesebično dodao do Josipa Ivančića koji nema težak posao.

Zrinjski se tako s tri boda vraća u Mostar, ali i u borbu za titulu.

Već u sljedećem kolu će imati priliku da se na samo bod približe Sarajevu koje u iduću subotu dolazi Pod Bijeli Brijeg.

17. travanj 2024 14:33