Rutinska pobjeda Belgije: Lukaku i Mertens razbili Panamu

Piše D  /  18.06.2018., 07:06h

Kao što se i očekivalo, Belgija je s lakoćom svladala reprezentaciju Paname. Izabranici Roberta Martineza slavili su s 3:0.

Iako su od samog početka Belgijanci zagospodarili terenom i konstantno kružili oko protivničkog gola, u prvom poluvremenu mreže su mirovale. Imali su Belgijanci nekoliko dobrih prilika, a najbolju su imali u 21. minuti kada je Torres u posljednji trenutak očistio ispred svog gola. U finišu poluvremena, De Bruyne je pronašao Mertensa na šesnaestercu, ali napadač Napolija iz voleja puca pokraj gola.

Previše su se Belgijanci bazirali na individualne napade, a premalo su kombinirali i Panama je nakon 45 minuta držala 0:0.

No, početkom drugog dijela (‘47) Mertens je doveo Crvene vragove u vodstvo i to na kakav način. Nakon glavometa u kaznenom prostoru, iz voleja je šalje u suprotni kut.

U 55. minuti opasno je zaprijetila Panama kada se Murillo nakon neopreznosti belgijske obrane sam našao ispred Courtoisa, ali vratar Chelsea čuva svoju mrežu.

Uvidjeli su Belgijanci kako je ‘vrag odnio šalu‘ te su odlučnije krenuli po drugi pogodak. Do njega su došli u 69. minuti nakon sjajne akcije Hazard - De Bruyne - Lukaku, kada napadač Manchester Uniteda matira vratara Paname.

U 75. minuti Romelu Lukaku postavlja konačnih 3:0. Rutinski je realizirao priliku u koju ga je sjajno ubacio Eden Hazard.

Tako je Belgija očekivano došla do sigurnog trijumfa i nakon one pobjede Rusije na otvaranju Prvenstva, došla do druge najuvjerljivije pobjede. Prvo kolo grupe G večeras će kompletirati Tunis i Engleska.

27. travanj 2024 03:31