Rutinska pobjeda Bayerna za novih + 4 u Munchenu

Piše D  /  17.05.2020., 07:05h

Bayern Munchen je u 26. kolu svladao u gostima ekipu Union Berlina s 0:2.

Nisu Bavarci previše briljirali u prvom poluvremenu, može se reći kako su igrali onoliko koliko im je bilo dovoljno. Mrežu gostiju su prvi put zatresli u 19. minuti preko Thomasa Mullera, ali nakon VAR-a gol je poništen jer se njemački napadač nalazio u zaleđu.

No, u 40. minuti Bayern dolazi do vodstva nakon jedanaesterca. Stoper domaćina, Neven Subotić je neoprezno srušio Goretzku, a Robert Lewandowski neumoljivo pogađa s bijele točke za 0:1. Bio je to 26. pogodak poljskog napadača u prvenstvu.

Gol pogledajte OVDJE!

I u nastavku blijeda igra. Bavarci su kontrolirali susret, a Union Berlin nije uspijevao opasnije zaprijetiti. U 80. minuti gosti iz Munchena su riješili pitanje pobjednika.

Kimmich je ubacio iz kornera, a Benjamin Pavard je najviši u skoku i zabija za 0:2.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, a vrijedi spomenuti kako je Ivan Perišić dobio pet minuta igre, zamijenivši Gnabryja u 85‘.

Ovom pobjedom Bayern je opet na četiri boda prednosti ispred Borussije Dortmund. Ranije danas, Koln i Manz odigrali su bez pobjednika 2:2.

26. kolo Bundeslige sutra će zaključiti Werder Bremen i Bayer Leverkusen.

26. travanj 2024 09:37