Rusi pobijedila Sloveniju. Fenomenalni ruski vratar imao 17 obrana

Piše D  /  16.01.2021., 07:01h

Do poluvremena je to bila izjednačena utakmica u kojoj je najveću prednost pred kraj imala Rusija kada je otišla na tri pogotka razlike (16:13).

U prvih 10 minuta drugog dijela Rusi rade seriju 5:2 i odlaze na šest pogodaka prednosti, a momčad Ljubomira Vranješa se do kraja nije uspjela vratiti u susret. Slovenci su preko Skubea u 53. minuti smanjili na minus tri (28:25), ali više od toga nisu mogli te je Rusija susret završila serijom 3:0.

Kod Rusa je fenomenalan bio vratar Viktor Kirejev koji je imao 17 obrana, a u polju su mu se s po šest pogodaka pridružili Soroka, Kosorotov i Kiseljev. Kod Slovenaca je također šest pogodaka postigao Jure Dolenec.

U drugom susretu skupine H u ranijem terminu je Bjelorusija svladala Južnu Koreju rezultatom 32:24. Rusija i Bjelorusija sada imaju po tri boda, Slovenija je ostala na dva, a Južna Koreja je bez bodova.

U posljednjem kolu za dva dana Slovenija igra protiv Bjelorusije, a Rusija protiv Južne Koreje.