Rukometašice mostarske Katarine iz Tuzle se vraćaju bez bodova

Piše D  /  14.10.2018., 06:10h

Utakmica je bila ispod očekivanja, uz dosta pogrešaka, posebno domaćeg sastava. Veoma su se mučile kako bi nadigrale borbene Mostarke, koje su u finišu susreta imale priliku za izjednačenje.

Kod rezultata 23:22 u 54. minuti, golmanica domaćih Ivana Rajković obranila je „sedmerac“ najboljem strijelcu Katarine, Ani Petrović, a nakon toga gošće su promašile uzastopno dva „zicera“.

U ključnim trenucima odgovornost u domaćem sastavu preuzela je Zorana Miličević koja je postigla četiri od posljednjih pet golova Jedinstva, omogućivši Tuzlankama da u 57. minuti povedu 27:24 i zadrže prednost za pobjedu.

Istakle su se obranama golmanice, Rajković na golu Jedinstva, i Josipa Šimunović u Katarini, obje sa po 12 obrana.

Rajković je na kraju proglašena najboljom domaćom igračicom, a Ana Petrović u sastavu gošći.

U ekipi Jedinstva po 7 golova postigle su Admira Zvekić, Matea Šumelj i Zorana Miličević, dok je Jasmina Osmanović postigla tri.

U ekipi Katarine, Ana Petrović postigla je 11, Matea Pandžić 5, a Milada Trobnja 4 gola.

Jedinstvo je poslije dva kola s maksimalnim brojem bodova (6), dok je Katarina bez bodova.

18. travanj 2024 15:45