Rodoč 1 pobjednik Lige MZ Grada Mostara: Bijeli Brijeg učinio finale jednim od najzanimljivijih, no Rodočani ipak slavili

Malonogometna liga Mjesnih zajednica Grada Mostra

kol 14, 2019

Rodoč 1 pobjednik je Malonogometne lige MZ Grada Mostara za sezonu 2019.

Ekipa Rodoča 1 okitila se naslovom pobjednika ovosezonske Lige mjesnih zajednica Grada Mostara. Rodoč 1 je s 3:2 pred prepunim tribinama igrališta Osnovne škole Petra Bakule slavio u finalu protiv Bijelog Brijega.

Na poluvremenu je bilo 2:0 za Rodoč 1 i činilo se kako će lagano osvojiti svoju treću titulu najboljeg u Mostaru. No, u drugom dijelu se Bijeli Brijeg vraća, smanjuje na 2:1 i drama je mogla početi. Bijeli Brijeg je do finala došao igrom bez vratara, a večeras im se to obilo o glavu kada ekipa Rodoča 1 zabija za 3:1 na prazan gol.

Ipak, Bijeli Brijeg se nije predavao, minutu i pol prije kraja pogađaju za 3:2 i silovito kreću po izjednačenje. No, Rodoč 1 se na kraju obranio i slavio.

Tako je Rodoč 1 po treći put osvojio titulu najbolje momčadi na Malonogometnoj ligi mjesnih zajednica Grada Mostara i izjednačio se s Jasenicom i Bijelim Poljem kao najuspješnije ekipe ovog natjecanja.

Rezultati finalne noći:

- 3. mjesto (juniori): Jasenica - Bijeli Brijeg 4:4 (7:8 nakon penala)

- finale (juniori): Rodoč - Žito 2:2 (4:3 nakon penala)

- 3. mjesto seniori: Ilići - Jasenica 4:0

- finale (seniori) Rodoč 1 - Bijeli Brijeg 3:2

Rodoč 1 će tako predstavljati Mostar na Ligi Hercegovine koja se igra u Posušju, a imat će i priliku ostaviti titulu ovog natjecanja u gradu na Neretvi jer se Balinovac prošle godine na domaćem terenu okitio titulom.

Titulu najboljeg igrača odnio je Luka Suton, a najbolji strijelac je bio Hrvoje Soldo.

Article_Bottom_970x250