Rijeka slavila u derbiju: Gorgon srušio Osijek

Piše D  /  22.02.2020., 07:02h

Riječani su slavili golom Alexandera Gorgona u 11. minuti, čime su stigli do trećeg mjesta s tri boda više od Osječana i tri boda manje od drugog Hajduka u borbi za Ligu prvaka.

Od samog starta momčad Simona Rožmana krenula je naprijed te stigla do gola već u 11. minuti. Momčilo Raspopović je ubacio s desne strane, Franko Andrijašević glavom produljio loptu za kapetana Gorgona, koji je spretno glavom poslao loptu uz desnu vratnicu i donio vodstvo Rijeci, a ispostavilo se i konačnu pobjedu.

Rijeka je u 43. minuti bila blizu novog gola. Odlično je Raspopović ušao s desne strane u kazneni prostor i pokušao proigrati Gorgona, ali je Mile Škorić sjajnom intervencijom u posljednjem trenutku spasio Osijek.

U drugom poluvremenu je Rijeka najprije ostala bez ozlijeđenog Andrijaševića u 59, a potom i bez Raspopovića u 72. minuti, ali je i do kraja uspjela zadržati prednost i osvojiti važna tri boda u borbi za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka na ljeto.

Umjesto Andrijaševića je za domaće debitirao Felipe Pires, koji je stigao na posudbu iz Hoffenheima.

S druge strane, Osijek je bio praktički bezopasan po gol Rijeke, za koju je još jednu sjajnu utakmicu odigrao branič Darko Velkovski, dok je na golu bio siguran Ivor Pandur.

Osijek je od 89. minute ostao s igračem manje. Direktni crveni karton dobio je kapetan Škorić nakon neopreznog i oštrog starta na Pavičiću, pa je Rijeka do kraja bez problema s igračem više rutinski privela utakmicu kraju.

Na istom stadionu u kolovozu dvije momčadi su remizirale 1:1 u prvom dijelu sezone, dok je u studenom Osijek bio bolji u Gradskom vrtu 3:2, a sada mu je Rijeka uzvratila.

18. travanj 2024 20:57