Rijeka se plasirala u finale Kupa, Osječani će sanjati suca Pajača

Piše D  /  31.05.2020., 10:05h

Rani dio utakmice protekao je u ispitivanju snaga, bez nekih većih prilika. Iako je odluka bila da se ova utakmica mora igrati pred praznim tribinama, Riječani su imali podršku svoje dosjetljive Armade.

Navijači Rijeke su se smjestili uz brdo iznad svoje tribine i navijali kao da su na stadionu.

No, ni sjajna podrška nije pomogla domaćinima jer u 16. minuti Osijek dolazi do vodstva. Silva je oštro ubacio s desne strane i pronašao Petra Bočkaja koji zakucava loptu u mrežu za 0:1.

U finišu prvog poluvremena mogli su Osječani i do novog gola. Veliku grešku  stopera Rijeke Galovića, ipak nije iskoristio Marića, koji čisti zicer šalje iznad gola.

No, zato su gosti iskoristili novu pogrešku obrane Riječana u 48. minuti. Pogriješio je vratar Pandur koji je dodao pogrešnom igraču - Bočkaju koji silovitim udarcem zabija svoj drugi gol za 0:2.

Nastavila se dominacija Osijeka sve do 56. minute, a onda se sudac Igor Pajač odlučio umiješati. Kleinheisleru je pokazao drugi žuti karton iako se na usporenoj snimci vidjelo kako prekršaj uopće nije ni postojao. No, Pajač nije želio gledati VAR i Osijek je ostao s igračem manje.

Deset minuta kasnije Rijeka je iskoristila prednost na terenu i preko Roberta Murića smanjuje na 1:2.

U 70. minuti ponovno su Riječani imali pomoć suca Pajača. Svirao je jedanaesterac zbog udarca laktom Talysa, mada se također na usporenoj snimci moglo vidjeti kako je situacija bila veoma dvojbena. No, ovoga puta je čekao što će mu reći iz VAR sobe, a na kraju su i oni potvrdili njegovu odluku.

Antonio Čolak je preuzeo odgovornost i zabio za poravnanje 2:2.

Momentum je tada bio na strani Riječana i bilo je samo pitanje vremena kada će doći do totalnog preokreta. A, on se dogodio u 86. minuti kada Sterling Yateke nakon asistencije Lončara zabija za 3:2.

Duboko u sudačkoj nadoknadi mogao je Osijek do izjednačenja, ali Pandur se u potpunosti iskupio za onu grešku s početka drugog poluvremena skinuvši čist zicer Silvi.

Na kraju je i završilo s tim rezultatom te se Rijeka plasirala u finale gdje će na šibenskom Šubićevcu igrati protiv Lokomotive.

08. svibanj 2024 04:48