Remi Tuzla Cityja i Željezničara, Radnik bolji od Zvijezde

Piše D  /  28.09.2019., 08:09h

Prva dva pogotka postignuta su u ranoj fazi susreta. Tuzla City je poveo u 11. minutu golom Nermina Crnkića, a Željezničar je izjednačio pogotkom Sulejmana Krpića četiri minuta kasnije.

Domaći su došli do drugog pogotka u 57. minutu kada je Erića matirao Kojić, a Željezničar dolazi do novog poravnanja u 77. minutu kada je precizan s bijele točke ponovno bio Krpić.  Radnik je ostvario petu pobjedu u posljednjih šest susreta nakon što je u gostima sa 4:1 svladao ekipu Zvijezde 09.

Zvijezda je povela na samom početku utakmice autogolom Radovića, ali domaći ostaju s igračem manje od 31. minuta kada je Đelmić odbio drugi žuti karton.

Radnik je od tog trenutka preuzeo inicijativu i postigao četiri gola. Prvi je postigao Plavšić u 57. minutu, a potom Bradonjić postiže "hattrick" golovima u 70., 80. i 88. minutu, te postavlja konačan rezultat ovog susreta.

Večeras od 19 sati u Zenici igraju Čelik i Sloboda.

U nedjelju se sastaju Mladost - Sarajevo i Zrinjski - Široki Brijeg (16.00) te Borac - Velež (17.00), prenosi FENA.

19. travanj 2024 21:09