Remi na Pecari: Nakon lošeg prvog dijela, Široki se ipak probudio u drugom

Piše D  /  12.07.2018., 09:07h

Široki Brijeg odigrao je neriješeno na Pecari u prvom susretu 1. pretkola Europske lige protiv slovenskog Domžalea. Završilo je 2:2, rezultat kopji odgovara gostima, ali i domaći mogu biti zadovoljni ovim ishodom nakon očajnog prvog poluvremena.

Gosti iz Slovenije su već u 12. minuti šokirali domaćine golom Bizjaka, a u 26‘ na semaforu je već bilo 0:2 kada sjajno pogađa Dario Melnjak. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U nastavak ŠIrokobriježani ipak bolje ulaze i takva igra im se odmah i isplatila. Već u 47. minuti Široki smanjuje na 2:1. Odličnim potezom Tomislav Turčin se oslobodio svoga čuvara i rutinski matirao Dejana Milića.

Dobro se Domžale branilo u nastavku, ali slovenska obrana je ponovno kapitulirala u 82. minuti kada domaćini dolaze do izjednačenja. Stipo Marković je oduzeo loptu na sredini terena i sjurio se u šesnaesterac gostiju, zaobišao vratara i poslao loptu u mrežu za poravnanje na Pecari.

No, do potpunog preokreta Širokobriježani nisu mogli. Ostalo je 2:2, a za tjedan dana će se u Sloveniji odlučiti putnik u 2. pretkolo.

26. travanj 2024 00:03