Remi Atletica i Bayerna, VAR spasio Inter u Moenchengladbachu, Real izgubio...

Piše D  /  02.12.2020., 08:12h

Nogometaši Liverpoola i Porta osigurali su danas prolazak u osminu finala Lige prvaka kolo prije kraja natjecanja po skupinama, pa su se tako pridružili Barceloni, Juventusu, Chelseaju, Sevilli, Bayernu i Manchester Cityju, kojima je to uspjelo još prošli tjedan.

Vjerojatno najzanimljiviji je u večernjem terminu bio dvoboj u Madridu, u kojemu je domaćin trebao pobjedu, jer mu u skupini koju uvjerljivo predvodi Bayern, koji je već osigurao prolaz, prijete Lokomotiv i Salzburg. Španjolci su bili u najjačem sastavu, dok je trener Bayerna Hansi Flick odlučio poštedjeti neke velike zvijezde, no nije to pomoglo domaćinima, iako su prekinuli niz od 15 uzstopnih pobjeda aktualnog europskog prvaka.

Simeoneova momčad je, po očekivanjima, napala od početka, imala je prilike u sedmoj minuti, kada je Correa pucao s 10-ak metara, te potom u devetoj, kada je Joao Felix malo zakasnio na ubačaj zdesna.

U 24. minuti Carasco je nakon dodavanja Felixa pogodio vanjski dio mreže, a dvije minute kasnije lopta je ipak zatresla mrežu iznutra. Strijelac je bio Joao Felix, a u peterac mu je nakon proboja do korner-linije nabacio Marcos Llorente.

U 34. minuti Felixov udarac obranio je Nuebel, a u 38. minuti još jednu veliku priliku imao je domaćin, lopta je nakon akcije Felixa i Corree došla do Llorentea, čiji udarac s 12 metara ide preko gola.

Nogometaši su na odmor otišli s rezultatom 1:0 za domaćina, a u drugi dio obje momčadi krenule su bez izmjena u sastavima.

Novu veliku šansu imao je Joao Felix u 59. minuti, nakon sjajne akcije Atletica mladi napadač je s 10 metara potegnuo i zatresao gredu.

U 62. minuti trostruka izmjena u Bayernu. Bright Akwo Arrey-Mbi, Javi Martinez i  Boune Sarr su izašli, a Serge Gnabry,  Thomas Mueller i Chris Richards ulaze.

Mogao je Bayern izjednačiti u 73. minuti, nakon udarca iz kuta  i gužve i kaznenom prostoru lopta je došla do Muellera, no Oblak je intervenirao u zadnji trenutak.

Ipak, Bavarci su nešto kasnije, odnosno u 86. minuti, izjednačili pogotkom Muellera s bijele točke. Sam Mueller je izborio kazneni udarac nakon što ga je oborio Felipe. Bio je to konačan rezultat u Madridu.

Inter zakomplicirao skupinu, Brozović asistent, Liverpool u osmini finala

Veliku pobjedu ostvario je Inter u gostima kod vodeće Borussije Moenchengladbach, slavio je s 3:2 i sada iz skupine B uoči zadnjeg kola sve četiri momčadi imaju šanse za prolaz u osminu finala.

Talijani su poveli u 17. minuti golom Darmiana, izjednačio je Alassane Plea u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a novo vodstvo gostima donio je Lukaku u 64. minuti nakon asistencije Marcela Brozovića.

Belgijski napadač je u 73. minuti povećao vodstvo Intera na 1:3, no smanjio je u 76. minuti svojim drugim golom Plea. U 83. je mogao Plea kompletirati "hat-trick", ali taj pogodak je poništen zbog zaleđa Embola, koji nije dirao loptu, no zasmetao je vrataru.

Marcelo Brozović je odigrao čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić u igru ušao u 87. minuti.

Kolo prije kraja natjecanja vodi Borussia s osam bodova, slijede Šahtar i Real sa po sedam, dok je Inter posljednji s pet. U posljednjem kolu igraju Real - Borussia i Inter - Šahtar.

Liverpool je, iako desetkovan brojnim ozljedama, kod kuće s 1:0 svladao Ajax i osigurao prolaz u osminu finala iz skupine D. Strijelac jedinog gola bio je 19-godišnji Curtis Jones u 58. minuti. Portu je za osiguranje drugog mjesta u skupini C iza Manchester Cityja bio dovoljan i bod iz njihova međusobnog susreta koji je završio 0:0.

Liverpool je do pobjede protiv Ajaxa stigao zahvaljujući velikoj pogreški gostujućeg vratara Onane koji je u 58. minuti pogrešno procijenio ubačaj Williamsa, pa je Jones s tri metra glavom spustio loptu u praznu mrežu. Ovom pobjedom Liverpool je stigao do 12 bodova, četiri više od druge Atalante, koja je na svom terenu odigrala samo 1:1 (0:1) protiv Midtjyllanda, odnosno pet više od trećeg Ajaxa. Posljednji Midtjylland je u Bergamu, pak, osvojio svoj prvi bod.

Danski je prvak poveo u 13. minuti golom Scholza koji je sa 16 metara odlično pogodio nakon što mu je Kaba prsima smirio loptu, no Atalanta je spasila bod u 79. minuti kada je Romero glavom proslijedio loptu u mrežu nakon ubačaja Hateboera. Ni Mario Pašalić niti Boško Šutalo nisu konkurirali za nastup u momčadi Atalante, koja je u posljednjem kolu za osam dana u izravnom dvoboju protiv Ajaxa u Amsterdamu odlučivati koji će sastav zauzeti drugo mjesto koje vodi u osminu finala iz ove skupine. Ajaxu je potrebna pobjeda, dok je Atalanti dovoljan i bod.

Porto je i uoči susreta protiv Cityja znao da mu je bod dovoljan za drugo mjesto, a na kraju se ispostavilo kako bi prošao dalje i sporazom jer je u drugom susretu skupine C Marseille prekinuo niz od čak 13 poraza u Ligi prvaka svladavši na svom terenu Olympiacos sa 2:1 (0:1). Grčki je sastav poveo golom Camare (33), no u nastavku je Payet (55-11m, 75-11m) s dva gola iz kaznenih udaraca preokrenuo rezultat. Duje Ćaleta-Car odigrao je čitav susret za Marseille.

Kolo prije kraja natjecanja u ovoj skupini Manchester City je osigurao prvo mjesto sa 13 bodova, Porto je drugi sa 10. dok Olympiacos i Marseille imaju po tri, piše Hina.

Rezultati utakmica 5. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A -
Lokomotiv Moskva - Salzburg 1-3 (Anton Mirančuk 79-pen/ Mergim Berisha 28, 41, Karim Adeyemi 81)
Atlético Madrid - Bayern 1-1 (Joao Félix 26/ Thomas Müller 86-pen)

Poredak:
1. Bayern 5 4 1 0 16-5 12
2. Atletico 5 1 3 1 5-8 6
3. Salzburg 5 1 1 3 10-15 4
4. Lokomotiv M. 5 0 3 2 5-8 3

SKUPINA B -
Šahtar - Real Madrid 2-0 (Dentinho 57, Manor Soloman 82)
Bor. Mönchengladbach - Inter Alassane 2-3 (Alassane Pléa 45+1, 75/ Matteo Darmian 17, Romelu Lukaku 64, 73)