Real napokon ostvario pobjedu u La Ligi: Autogol i penal za slavlje Kraljeva

Piše D  /  03.11.2018., 06:11h

Nakon duge zime i pet utakmica u La ligu bez pobjede, sunce je konačno obasjalo Santiago Bernabeu. Real Madrid je s novim trenerom Santiagom Solarijem došao do toliko željne pobjede.

Kraljevi su svladali imenjaka iz Valladolida s 2:0 u još jednoj slaboj utakmici aktualnih prvaka Europe. Mučio se Real dugo vremena, ali tek ulaskom mladog brazilskog napadača Juniora Viniciusa dolazi do golova.

Vinicius je u 83. minuti pokušao naći nekog od suigrača u petercu gostiju, ali se njegova lopta od leđa odbija Kiku i odlazi u gol za 1:0. Domaći navijači su pobjedu tek mogli proslaviti u 88. minuti. Vinicius je dodao do Benzeme, a Francuz iskusno zarađuje kazneni udarac kojeg Sergio Ramos pretvara u pogodak za konačnih 2:0.

Ponovno nismo vidjeli ništa od Balea, Asensija i Modrića, ali barem je Real ovog puta došao do pobjede i atmosfera u svlačionici će se popraviti kao i njihov pogled na ljestvicu. Trenutno su šesti s četiri boda zaostatka za Barcelonom, no Katalonci imaju utakmicu manje.

Hrvatski kapetan je za Real odigrao svih 90 minuta, dok je kod Valladolida Duje Čop u igru ušao u 85. minuti.