Real kaznio promašaje Rome i osvojio skupinu

Piše D  /  27.11.2018., 11:11h

Real Madrid je u derbiju skupine G Lige prvaka s 2:0 slavio protiv Rome na Olimpicu i tako osigurao prvo mjesto skupine.

Strijelci su bili Bale u 47. i Vazquez u 59. minuti.

Roma je propustila dobre prilike u prvom poluvremenu, pogotovo Cengiz Under koji je promašio nemoguće.

Kod prvog pogotka Reala zakazala je obrana Rome, odnosno Federico Fazio neobjašnjivom reakcijom glavom poslao je loptu Garethu Baleu u noge nakon što je prethodno Olsen loše ispucao. Velšanin takve poklone ne propušta, okrenuo se i zabio u mrežu za velikih 1:0 i tugu domaćih navijača na Olimpicu.

Nije dugo trebalo proći da Olsen mora izvaditi novu loptu iz svoje mreže. U 59. minuti Real je u nekoliko poteza došao do udvostručenja svog vodstva, a prethodno je Kluivert zapucao još jednu šansu za Romu. Modrić je uposlio Balea na desnoj strani, ovaj ubacio na drugu stativu odakle Benzema glavom spušta za Lucasa Vazqueza, a Španjolac laganim dodirom posprema loptu u Olsenovu mrežu za velikih 2:0 u Rimu.

Luka Modrić igrao je do 80. minute, dok je Ante Ćorić ušao u 64. minuti. Vrijedi spomenuti kako kod Rome nije igrao Edin Džeko, a taj izostanak se itekako vidjeo u napadu Rimljana.

24. travanj 2024 12:40