Rakitiću 89 minuta u remiju protiv bivšeg kluba, Messi napao brazilskog braniča

Piše D  /  20.06.2020., 06:06h

Barcelona je kiksala na gostovanju kod Seville i tako potpuno vratila Real u igru za naslov prvaka. Katalonska momčad s ovim bodom je došla na tri boda više od Reala koji se u nedjelju u utakmici sa Sociedadom ima priliku izjednačiti na vrhu s Barcelonom.

Dvije dobre prilike

Prvu priliku Barcelone na susretu stvorio je Ivan Rakitić već u trećoj minuti susreta. Hrvatski veznjak dugom loptom proigrao je Nelsona Semeda na boku, a on je odigrao u sredinu prema Luisu Suarezu koji je pucao ravno u ruke Vacliku.

Sjajnu priliku imala je Barcelona i u 21. minuti. Messi je izveo slobodni udarac i sjajno pucao, ali stoper Kounde je obranio udarac umjesto vratara Vaclika i spasio Sevillu.

Pogreška vratara Seville Vaclika

Samo četiri minute kasnije opet drama pred golom Seville. Sjajno je Suarez opalio iz voleja s desnog ruba kaznenog prostora prema vrataru Vacliku kojem je lopta ispala, ali Braithwaite nije očekivao da će se to dogoditi pa nije bio spreman zabiti gol. Jedva se Sevilla spasila u toj akciji.

Divljanje Messija

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli puno od igre, ali smo vidjeli ozbiljan incident vezan uz Messija. Nakon jednog prekršaja na Messiju pred sam kraj prvog dijela došlo je do sukoba Messija i Diega Carlosa. Argentinac je poludio, unio se u lice Carlosu i srušio ga na tlo. Činilo se da je igrač Seville olako pao, ali potez Messija svakako nije opravdan.

Messijev napad na Carlosa

Snimku možete pogledati OVDJE.

Drugi dio počeo je mirno, a prva prilika došla je u 55. minuti. Sevilla je tada uputila prvi udarac u okvir gola Barcelone. Navas je s desne strane gurnuo u kazneni prostor prema Ocamposu koji je pucao iz mrtvog kuta i natjerao Ter Stegena na tešku obranu.

Dvije minute kasnije, Nijemac je opet spašavao Barcelonu. Munir je probio desnu stranu Barcine obrane i došao u priliku za udarac, a Ter Stegen je jedva obranio taj udarac iz kuta kaznenog prostora.

Prilike za matiranje Barcelone

Sevilla je do kraja susreta imala dvije sjajne prilike. Prvu u 76. minuti kad su u kontru izbili Reguilon i Suso dva na jedan s Jordijem Albom, trebao je Reguilon samo zavrnuti loptu u kazneni prostor i pustiti Susa da završi posao, ali ispriječio se Alba i presjekao loptu.

Druga prilika bio je nevjerojatan promašaj Reguilona iz 91. minute koji je i odlučio da će susret završiti 0:0. Pala je lopta pred beka Seville na pet metara od Ter Stegena, ali on nije dobro zahvatio loptu i dodao ju je Nijemcu i ruke, piše index.hr.