RAKITIĆ I ZVIJEZDE SLAVE: Barca osvojila 25. naslov u povijesti, samo Real ima više

Piše D  /  30.04.2018., 07:04h

Junak pobjede bio je Leo Messi, koji je zabio svoj svoj 30. hat-trick u Primeri. Domaćine je načeo Coutinho (7), u 38. minuti na 0:2 povisio je Messi, dvije minute kasnije na 1:2 manjuje Perez, u 64. minuti izjednačuje Emre Colak, no Messi s još dva pogotka (82, 85) zapečaćuje trijumf gostiju.

Samo Real ima više titula, 33 naslova.

Deportivo je 11. put u povijesti ispao u drugi rang natjecanja.
Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao za katalonskog giganta do 87. minute kada ga je zamijenio Andres Iniesta.
Barcelona sada ima 86 bodova, nedostižnih 11 više uz utakmicu manje od drugog Atletica iz Madrida koji je ranije u nedjelju s minimalnih 1:0 (0:0) kao gost svladao Alaves. Desni branič hrvatske reprezentacije Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu za Atletico. Jedini pogodak na utakmici postigao je Gameiro (78-11m).

REZULTATI 35. KOLA
Petak:
Levante - Sevilla 2-1 (Roger 11, Morales 74 / Fernandez 16)
Subota:
Espanyol - Las Palmas 1-1 (Gerard Moreno 76 / Calleri 29-11m)
Real S. - Athletic 3-1 (Dominguez 15-ag, 54-ag, Oiarzabal 36 / Raul Garcia 59-11m)
Real M. - Leganes 2-1 (Bale 8, Mayoral 45 / Brašanac 66)
Villarreal - Celta 4-1 (Bacca 13, 35, 38, Castillejo 90+3 / Sisto 34)
Nedjelja:
Getafe - Girona 1-1 (Ndiaye 18 / Stuani 45-11m)
Alaves - Atletico 0-1 (Gameiro 78-11m)
Valencia - Eibar 0-0
Deportivo - Barcelona 2-4 (Lucas Perez 40, Colak 64 / Coutinho 7, Messi 38, 82, 85)