PSG Subašiću natrpao mrežu i osvojio naslov prvaka Francuske

Piše D  /  16.04.2018., 07:04h

Parižani su "razbili" Monaco u prvih pola sata igre kada su u razdoblju od 14. do 27. minute postigli četiri pogotka. Dvostruki strijelac bio je Lo Celso (14, 27), a po jedan gol su dodali Cavani (17) i Di Maria (20). Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić, koji je branio čitavu utakmicu za Monaco, bio je nemoćan u svim tim situacijama. Do kraja prvog dijela Rony Lopes (38) je smanjio na 4:1, da bi nastavku Di Maria (58) svojim drugim pogotkom i Falcao (76-ag) autogolom i Draxler (86) postavili konačnih 7:1. Subašić niti u nastavku nije mogao previše učiniti kako bi spriječio potom svoje momčadi.

Pet kola prije kraja PSG ima 87 bodova, nedostižnih 17 više od drugog Monaca.
Za Paris SG ovo je sedmi naslov francuskog prvaka, a peti u posljednjih šest sezona. Nakon naslova iz 1986. i 1994., sastav iz glavnog francuskog grada zagospodario je prvenstvom od sezone 2012./2013.  Samo je prošle sezone Monaco uspio prekinuti njegov niz.

U preostala dva nedjeljna susreta Bordeaux i Marseille su stigli do gostujućih pobjeda, Bordeaux je sa 3:1 (1:0) nadigrao Montpellier, dok je Marseille sa 3:2 (1:1) bio bolji od Troyesa.

Četvrti Marseille se ovom pbojedom bodovno izjednačio s trećim Lyonom na 66 bodova, Bordeaux je stigao na 10. mjesto sa 43 boda. Montpellier je sedmi sa 46 bodova, dok je Troyes ostao u zoni ispadanja, 19. sa 29 bodova, koliko ima i 18. Lille.

REZULTATI 33. KOLA,

Petak:
Angers - Nice 1-1 (Fulgini 84 / Plea 67)
Subota:
Lyon - Amiens 3-0 (Mariano 30, Depay 83, Traore 85)
Lille - Guingamp 2-2 (Pepe 55, Araujo 57 / Alonso 90-ag, Briand 90+3)
Nantes - Dijon 1-1 (Nakoulma 33 / Kwon 61)
Rennes - Metz 1-2 (Bourigeaud 26 / Roux 52, 57)
Strasbourg - Saint-Etienne 0-1 (Debuchy 82)
Nedjelja:
Montpellier - Bordeaux 1-3 (Skhiri 88 / Braithwaite 9, Kamano 49, Meite 78)
Troyes - Marseille 2-3 (Grandsir 1, Nivet 48 / Njie 11, Mitroglou 75, Thauvin 85)
Paris SG - Monaco 7-1 (Lo Celso 14, 27, Cavani 17, Di Maria 20, 58, Falcao 76-ag, Draxler 86 / Rony Lopes 38)