PSG pobijedio Manchester United na Old Trafordu i zakomplicirao skupinu

Piše D  /  02.12.2020., 11:12h

U najzanimljivijem susretu večeri PSG je na Old Traffordu pobijedio Manchester United sa 3-1 uzvrativši "Crvenim vragovima" za poraz 1-2 u prvom susretu u Parizu.

Manchesteru je bio dovoljan i bod kako bi osigurao jednu od prve dvije pozicije, no porazom je zakomplicirao situaciju. Kako je RB Leipzig slavio u Turskoj protiv Istanbul Basaksehira sa 3-2, uoči zadnjeg kola ManU, PSG i RB Leipzig imaju po devet bodova.

Parižani kaznili Crvene vragove

Parižane u posljednjih 90 minuta čeka domaći ogled protiv otpisanih Turaka, dok će RB Leipzig i Manchester United u međusobnom susretu tražiti putnika za osminu finala. Englezima će biti dovoljan i bod jer su u prvom susretu slavili sa 5-0.

PSG je poveo već u 6. minuti golom Brazilca Neymara, no United je izjednačio u 32. minuti preko Marcusa Rashforda. Engleskom napadaču je pomogao Danilo od kojeg se lopta odbila i prevarila Keylora Navasa.

Domaćin je u 56. minuti mogao do preokreta, no vratnica je spasila Parižane. United je izveo brzu kontru, Cavani je primio dobar pas i sa 20 metara pokušao prebaciti Navasa, no pogodio je vratnicu. Martial je pokupio odbijanac unutar kaznenog prostora i uputio udarac prema vratima PSG-a, ali je Marquinhos blokirao udarac, prenosi Gol.hr.

Do nove prednosti gosti su stigli u 69. minuti kada je Marquinhos zabio u gužvi za 2-1. Samo dvije minute kasnije "Crveni vragovi" su ostali s igračem manje, Fred je dobio drugi žuti i morao je napustiti teren. Bio je to možda i ključni trenutak utakmice. Do kraja susret Parižani su zabili još jedan gol, a strijelac je ponovo biio Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Leipzig slavio u Turskoj

RB Leipzig je osvojio važna tri boda u borbi za plasman u osminu finala nakon što je u ‘ludom‘ dvoboju u Istanbulu pobijedili Istanbul Basaksehira sa 4-3

ManU vodi na ljestvici s devet bodova, koliko imaju i PSG, te Leipzig, dok je Istanbul Basaksehir ispao iz svih kombinacija, posljednji je s tri boda.

26. travanj 2024 02:07