Prvi susret Lige prvaka i odmah veliko iznenađenje

Piše D  /  17.09.2019., 08:09h

Baš kao i prošle godine i ove sezone UEFA je odlučila da se dvije utakmice večeri igraju u nešto ranijem terminu od onog prepoznatljivog u 20:45. Inter - Slavia Prag, te Lyon i Zenit igrali su u 18:55.

I baš na Giuseppe Meazzi viđeno je prvo veliko iznenađenje. Slavia Prag je odigrala neriješeno s Nerazzurrima 1:1, a Inter je do izjednačenja došao u sudačkoj nadoknadi. Slavia je povela preko nigerijskog napadača Petera Olayinka koji je mrežu Handanovića zatresao u 63. minuti, dok je bod Interu donio Nicolo Barella u trećoj minuti sudačke nadoknade. Upravo je Barella u igru ušao u 71. minuti umjesto Marcela Brozovića.

Podsjetimo, Inter je u ovu sezonu ušao s velikim ambicijama. Na klupu je došao Antonio Conte pred kojeg je uprava milanskog kluba stavila velika očekivanja. Prije svega da se talijanska Serie A učini zanimljivija te da se pokuša skinuti Juventus s trona, a očekuju se i dobri rezultati u Ligi prvaka. No, ovim kiksom na domaćem terenu, već se sada može reći kako Inter pred sobom ima težak zadatak da se dokopa nokaut faze jer se s njim u skupini, osim Slavije, nalaze još Barcelona i Borussia Dortmund.

U drugom susretu koji je igran u ranijem terminu Lyon i Zenit također su odigrali neriješeno 1:1. Rusi su poveli preko Azmouna u 41. minuti, a izjednačenje i konačan rezultat postavio je Depay iz jedanaesterca u 50. minuti.

18. travanj 2024 05:48