Prvi kiks Dinama, u ludoj utakmici Slaven uzeo bod na Maksimiru

Piše D  /  19.09.2020., 09:09h

Utakmica je počela ludo, vodstvom Slavena već u 32. sekundi i s čak četiri gola u prvih 20 minuta. U nastavku Modri su stisnuli goste i golom Majera poveli 3:2 u 68. minuti, no Koprivničani su u 73. minuti pogotkom Knolla postavili konačnih 3:3, pa je Dinamo prvi put kiksao nakon maksimalnog učinka u prva četiri kola nove sezone domaćeg prvenstva. Sada je na vrhu ljestvice izjednačen s Goricom, koja je ranije danas remizirala s Istrom 1961 (2:2), obje momčadi imaju po 13 bodova.

Gosti su poveli u prvoj minuti, točnije već u 32. sekundi, kad je Etoundi presjekao loše paralelno dodavanje Theophilea prema Gvardiolu. U četvrtoj minuti izjednačio je Mario Gavranović. Ubačaj Oršića Goda nije raščistio iz svog peterca već je glavom spustio loptu na nogu Gavranoviću, koji s tri metra neobranjivo para mrežu.

Isti igrač je u devetoj minuti donio vodstvo Dinamu. Situacija je bila na rubu zaleđa, no nakon dvominutnog pregleda videosnimke sudac je odlučio da ga nije bilo. Na 2:2 izjednačio je Krstanović u 20. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Etoundi, koji je pao u kaznenom prostoru  nakon starta Moharramija.

Dinamo je u drugom poluvremenu pritisnuo prema vratima gostiju i u 68. minuti Lovro Majer je zabio za 3:2 na lijepu asistenciju petom Gavranovića. No pet minuta kasnije Toerles Knoll na ubačaj Glavčića izjednačava na 3:3!

U 88. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja na Andriću Matko Zirdum dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, no u preostale dvije minute regularnog vremena i još šest minuta sudačke nadoknade Dinamo nije uspio doći do pobjedničkog četvrtog pogotka.

Nakon petog kola tako više nema stopostotnih momčadi u prvoj HNL, Dinamo se vratio na prvo mjesto sa 13 bodova, koliko ima i druga Gorica koja je ranije u subotu igrala 2:2 protiv Istre 1961, dok je Slaven Belupo šesti s četiri boda, koliko imaju i sedmi Osijek, osmi Šibenik i deveta Lokomotiva. Posljednja Istra 1961 ima jedan bod.

Zbog pandemije dvoboji na hrvatskim stadionima igraju se pred ograničenim brojem gledatelja, a maksimum je do 30 posto popunjenosti kapaciteta tribina, piše HRT.

REZULTATI 5. KOLA,
Petak:
Šibenik - Lokomotiva 3-2 (Ampem 11, 84, Jurić 39 / Kallaku 33, Sammir 69)
Subota:
Gorica - Istra 1961 2-2 (Špikić 29, Delfi 89 / Vuk 12, Gržan 76-11m)
Dinamo - Slaven Belupo 3-3 (Gavranović 4, 8, Majer 68 / Etoundi 1, Krstanović 22-11m, Knoll 73)