Prvi europski protivnik Dinama slavio u 95. minuti na krilima strašnog tandema

Piše D  /  15.09.2019., 03:09h

Atalanta je povela u 64. minuti golom Muriela iz penala koji je izborio Zapata. U 91. Berat Djimsiti ruši Andreu Pinamontija pa Domenico Criscito izjednačuje na 1:1, da bi Dinamov protivnik u Ligi prvaka u 95. minuti došao do pobjede golom moćnog napadača Duvána Zapate.

Za mnoge je penal za Genou bio dvojben, no kako god bilo, Zapata je s vrha šesnaesterca prekrasno opalio u desni kut golmana Radua za pobjedu kluba iz Bergama.

Gasperini je, rekli smo, zaigrao riskantnije zadnjih pola sata i upario je kolumbijski napadački tandem, što mu se u drami isplatilo. Snažni Zapata je prošle sezone za Atalanti zabio 28 golova u 48 utakmica i rušio brojne Serie A velikane, a sada ima podršku u hitrom i vještom Murielu.

Kao tandem, uz dodatnu podršku nešto povučenijeg kreatora i kapetana Papua Gomeza, predstavljaju za Bjeličinu momčad najveću prijetnju.

Mario Pašalić odigrao je 56 minuta za Atalantu, zamijenio ga je nizozemski reprezentativac Marten De Roon. Bila je to taktička zamjena, Pašalić je ustupio mjesto trkaču De Roonu kako bi Gasperini kasnije mogao ubaciti i Muriela, a da defenziva ne pati previše.

Atalanta nakon tri kola ima dvije pobjede i poraz, obje pobjede je ostvarila u gostima. Kod Dinama u prvom kolu Lige prvaka gostuje u srijedu od 21 sat, prenosi Index.

16. travanj 2024 20:22