Prvak osramotio bh. nogomet

Piše D  /  23.07.2021., 07:07h

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku prvaka Sjeverne Irske, a domaći tim je šokantno poveo već u 2. minuti. Nakon duge akcije i karambola u šesnaestercu Borca, lopta se odbila do Michaela Newberrya, koji je iz blizine matirao Pavlovića za 1:0.

Linfiled je i nakon toga bio nadmoćniji, a Borac je prvi put zaprijetio u 20. minuti. Begić je pokušao s distance nakon ubačaja Zakarića, ali vratar Johns je dobro obranio.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za Linfield, a strijelac je bio Christy Manzinga. Nakon kontre domaćih i dubinske lopte u prostor koju je poslao Fallon, napadač domaćih je umakao obrani Borca i silovitim udarcem zatresao mrežu.

Sjevernoirski sastav je imao novu dobru šansu u 37. minuti. Stephen Fallon se namjestio na udarac s distance i dobro je ciljao, ali lopta je prohujala pored gola i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Linfielda 2:0.

U nastavku je trener Borca Marko Maksimović izmjenama pokušao promijeniti tok susreta, ali ni to nije dalo rezultata.

Najbolju šansu za smanjenje rezultata Borac je imao u 62. minuti. Nakon kornera, kapetan Stojan Vranješ ostao je sam na petercu, ali je glavom šutirao preko gola.

S druge strane, domaći su strpljivo čekali svoju šansu, a dočekali su je u 75. minuti. Clarke je prizemnim pasom pronašao veznjaka Mulgrewa, koji je udarcem iz prve pogodio dalji kut za 3:0.

Konačnih i uvjerljivih 4:0 postavio je Callacher u drugoj minuti nadoknade.