Prva pobjeda Evertona na Anfieldu nakon 22 godine

Piše D  /  20.02.2021., 08:02h

Napadači Evertona iskoristili su početnu uspavanost Liverpoolove obrane i u trećoj minuti poveli. James Rodriguez odličnom je loptom izbacio Richarlisona jedan na jedan s Alissonom te je Evertonov Brazilac neobranjivo pogodio mrežu sunarodnjaka iz Liverpoola. Dodatan peh za Liverpool bila je ozljeda Jordana Hendersona sredinom prvog poluvremena, čime su se njihovi obrambeni problemi dodatno povećali.

Momčad Jurgena Kloppa pojačala je pritisak u drugom poluvremenu, ali Everton se odlično branio, dok je Jordan Pickford bio vrlo siguran na golu. Kako se Liverpool postupno sve više otvarao, Evertonu se stvarao prostor za prijetnje iz kontranapada. Jedan takav urodio je plodom u 83. minuti kada je Richarlison gurnuo Dominica Calverta-Lewina u izglednu šansu. Alisson je odbio njegov prvi udarac, ali Trent Alexander-Arnold nesmotrenim je startom onemogućio napadača Evertona da prvi dođe na odbijenu loptu te je sudac dosudio kazneni udarac. Sigurno ga je realizirao Islanđanin Gylfi Sigurdsson i tako postavio konačnih 0:2.

Liverpool sve više tone, ovo im je bio četvrti uzastopni poraz u engleskom prvenstvu. Ostali su na šestom mjestu, ali se Everton sada bodovno izjednačio s njima unatoč jednoj utakmici manje. Ozbiljna prijetnja Liverpoolu jesu i Aston Villa te Tottenham.

Ranije danas u Premier ligi Chelsea je remizirao kod Southamptona 1:1, a bez pogodaka odigrali su Burnley i West Bromwich Albion, prenosi Index.

20. travanj 2024 01:13