Prije dvije godine Hrvatska je ostvarila najveću pobjedu u povijesti

Piše D  /  11.07.2020., 12:07h

U polufinalu na moskovskom Lužnikiju protiv Engleske Hrvatska je slavila 2:1 nakon produžetaka i ušla u finale, gdje ju je čekala Francuska.

Nije krenulo dobro. Kao i protiv Danske (osmina finala) i Rusije (četvrtfinale), Hrvatska je prva primila gol. Kieran Trippier zabio je fantastičan pogodak već u petoj minuti. Englezi su bili puno bolji u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu Hrvatska je počela dizati ritam. Do izjednačenja je stigla u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio s desne strane, a Perišić je spektakularno ljevicom u letu pogodio za 1:1.

Nakon pogotka Hrvatska je počela još bolje igrati, Mandžukić i Perišić su imali odlične prilike, no otišlo se u produžetke. Ondje je gol za finale, odnosno najvažniji pogodak u hrvatskoj povijesti zabio Mario Mandžukić.

Igrala se 109. minuta, a Mandžukić je bio nokautiran poslije duela s engleskim golmanom Pickfordom.

Gotovo nije mogao stajati na nogama, a onda je poslije košarkaškog skoka Perišića i asistencije glavom prihvatio loptu i lijevom, svojom slabijom nogom, zabio za 2:1.

Hrvatska je eksplodirala od sreće. Cijelom zemljom i dijasporom se proširila fešta.

20. travanj 2024 07:35