Povratnik Velež sezonu otvorio uvjerljivim domaćim porazom

Piše D  /  20.07.2019., 07:07h

Nogometaši Veleža razočarali su svoje navijače u povratničkom nastupu u elitnom rangu bosanskohercegovačkog nogometa, piše klix.ba.

Rođeni su izgubili kod kuće od Mladosti rezultatom 3:1. Gosti su poveli već u 11. minuti kadaje Hiroš uposlio Fanima koji pogađa za 1:0.

U 50. minuti Velež je izjednačio rezultata kad je Brandao asistirao Berishi koji matira vratara gostiju za 1:1.

Činilo se da će to biti pokretač preokreta, ali samo četiri minute kasnije Fanimo sjajno upošljava Crničkog koji ponovno dovodi goste u vodstvo rezultatom 2:1.

Velež je svim silama pokušavao stići do novog poravnanja, a u jeku napada Rođenih u 81. minuti Dragutinović je prekrasno pogodio za konačnih 3:1.

Zvijezda 09 je u Ugljeviku ugostila Tuzla City, a gosti su slavili ubjedljivim rezultatom 5:1. Crnkić je bio dvostruki strijelac za goste, po jednom su se u strijelce upisali Ubiparip i Ramić uz jedan autogol, dok je počasni pogodak za Zvijezdu postigao Marković.

18. travanj 2024 03:04