Povijesni uspjeh bh. sporta: Osvojeni prvi bodovi u Svjetskom skijaškom kupu

Piše D  /  12.01.2020., 12:01h

Muzaferija je danas osvojila 29. mjesto u kombinaciji voženoj u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeju. Tako je osvojila dva boda, što su prvi bodovi za BiH u Svjetskom skijaškom kupu, piše klix.ba.

Nakon prve vožnje bila je 31., najviše zahvaljujući tome što čak 16 skijašica nije stiglo do cilja. Među njima je bila i legendarna američka skijašica Mikaela Shiffrin.

Muzaferija je prvu vožnju odvezla u vremenu 1:18,40, što je bilo 4,6 sekundi sporije u odnosu na pobjednicu Talijanku Federicu Brignone.

Već nakon polovine druge vožnje Elvedina je saznala da će ući u povijest bh. skijanja samo ako uspije proći kroz cilj, budući da je Tina Weirather iz Lihtenštajna odustala od utrke. Na kraju je do tog uspjeha i stigla.

26. travanj 2024 02:24