Potop Širokog na Pecari: Željezničar lagano slavio u derbiju

Piše D  /  02.09.2018., 10:09h

Nogometaši Širokog Brijega doživjeli su pravi potop na svojoj Pecari gdje ih je u derbiju 8. kola Premijer lige BiH svladao Željezničar s velikih 0:3.

Nadali su se domaći navijači kako će crna serija nezabijanja pogodaka stati protiv sarajevskog kluba i kako će eventualnom pobjedom zasjesti na vrh ljestvice, ali su doživjeli još jedno veliko razočarenje. Treća je ovo uzastopna utakmica kako Širokobriježani ne tresu mrežu protivnika, a u posljednji pet susreta zabili su samo jedan pogodak i to preko braniča Bernarda Matića. Napadači Širokog Brijega jednostavno ne mogu zabiti pogodak i taj će problem pod hitno morati riješiti Goce Sedloski koji će u narednim kolima voditi hercegovački klub.

Bolje je Široki Brijeg otvorio ovaj susret, imali su kontrolu nad loptom, ali nisu uspijevali zaprijetiti Kjosevskom. Ta dominacija domaćih je trajala nekih 15-ak minuta, a onda je Željo preuzeo stvari u svoje ‘noge‘. Gosti su imali dvije fantastične prilike preko Veselinovića, ali se nogometaš gostiju nije proslavio. Prvo mu je Bilobrk fantastično iščupao udaraca ispod grede, a u drugoj situaciji je očajno pucao pokraj gola.

Bilobrk je u 38. minuti još jednom fantastičnom intervencijom obranio šut Krpića, ali iz tog kornera Željezničar dolazi do vodstva. Strijelac je bio Matej Rodin, a s rezultatom 0:1 se i odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu su gosti otklonili sve dileme tko će večeras s Pecare otići kao pobjednik. U 58. minuti Asim Zec je pogodio za 2:0 nakon što je došao do lopte zbog upornosti Šabanadžovića. Već u sljedećem napadu Sulejman Krpić koristi ubačaj Pavića i glavom pogađa za velikih 0:3.

U 70. minuti Ćorić se sjurio prema golu Željezničara, a Bakrač ga ruši te dobiva crveni karton. Ni s igračem više Širokobriježani nisu uspjeli doći do pogotka. Imali su nekoliko prilika, ali očigledno su zaboravili kako zabiti gol.

Ovom pobjedom Željezničar je na vrhu ljestvice s dva boda više od Sarajeva i Zrinjskog dok Široki Brijeg sada zaostaje četiri boda za vodećim.

16. travanj 2024 02:54