POTOP REALA Barcelona pregazila Madrižane u drugom poluvremenu

Piše D  /  27.02.2019., 11:02h

Golove za Barcu zabili su Luis Suarez (50, 72-11m) i Raphael Varane (69-ag).

Bio je to već peti ‘el clasico‘ u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala tri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika.

Prvu pravu priliku na utakmici imalo je domaćin u 19. minuti. No, Vinicius Junior je loše pucao s 15 metara. U 37. minuti sjajnu priliku imao je i Karim Benzema, ali je pucao ravno u Marca-Andrea ter Stegena. Francuski napadač je zaprijetio i u 49. minuti, ali je pucao preko gola.

Barca je iz prve prave prilika stigla do vodstva. Ousmane Dembele je probio po krilu, te uputio povratnu loptu na koju je natrčao Luis Suarez i zabio za vodstvo gostiju. Bio je to prvi Barcin udarac u okvir gola na utakmici.

Real je mogao izjednačiti u 61. minuti, no Reguilonov udarac glavom sjajno je obranio Ter Stegen. U 67. minuti je sjajnim prodorom zaprijetio Junior, ali je u posljednji trenutak njegov udarac u korner izbacio Lenglet.

Promašaje Reala, Barca je kaznila u 69. minuti. Još jednom je asistent bio Dembele, a Varane je ispred Suareza skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Sjajni Urugvajac je u 72. minuti izborio i kazneni udarac kojeg je sam realizirao za velikih 3-0.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Ivan Rakitić za Barcu.

U drugom polufinalnom srazu u četvrtak se sastaju Valencija i Real Betis, a prva utakmica igrana u Sevilli završila je 2-2.

Bit će to rekordno šesto uzastopno finale "Copa del Rey" za Barcu pri čemu je dobila zadnja četiri finala.

Barcelona je rekorder s 30 naslova pobjednika španjolskog kupa, dok je Athletic Bilbao slavio 23 puta. Real je treći s 19 naslova, a zatim slijede Atletico Madrid (10), Valencia (7), Real Zaragoza (6), prenosi Direktno.hr.

20. travanj 2024 11:11