Posušaci nezadovoljni katastrofalnim suđenjem

Piše D  /  10.06.2018., 10:06h

Nogometaši Posušja poraženi su s 1:0 od Goražda u drugoj utakmici doigravanja za 1. ligu FBiH. Budući da je u prvoj utakmici u Posušju završilo 0:0, Goražde ide u viši razred bh. nogometa.

No, ono što je obilježilo susret bilo je katastrofalno suđenje na štetu hercegovačke momčadi, ali i nesportske atmosfere prema gostujućim navijačima.

O svemu tome oglasilo se i HŠK Posušje preko svoje službene Facebook stranice.

„Nažalost ovu utakmicu nećemo pamtiti po igri i prilikama nego po katastrofalnom suđenju. Već nakon 10 minuta vidjelo se kamo glavni sudac uz podršku pomoćnika vodi ovaj susret. Naši momci ubrzo shvaćaju što ih čeka te oštro negoduju ali glavni arbitar nema sluha na proteste. Goražde niže prilike, te iz jednog kornera pogađaju stativu te golman Galić otklanjanja opasnost nakon odbijanca. Njihovi oštri startovi se nižu, ali bez ikakve opomene glavnog sudca. Samo zahvaljujući borbenom nastupu naši igrači izvlače remi na poluvremenu.
U nastavku još veća sramota! Nakon ubačaja s desne strane S.Bešlić, dok ga domaći igrač gura straga, čisti loptu glavom s druge stative, a glavni sudac u svemu tome vidi igranje rukom te svira kazneni udarac.
Igrači i navijači u nevjerici sve promatraju, kapetan T. Kovač oštro prosvjeduje te biva opomenut.
Nakon pogotka iz jedanaesterca revoltirani suđenjem, naši navijači šalju bocu vode prema pomoćnom sucu, nakon čega slijedi kanonada domaće publike prema Poskocima, bacaju sve što im se našlo pod rukom. U 75. minuti bivaju ispraćeni sa stadiona. Gdje su nestale riječi predsjednika FK Goražde, da će navijači Posušja i igrači biti srdačno dočekani u Goraždu?“, stoji u priopćenju pod naslovom ‘Lakrdija u Goraždu‘.

18. travanj 2024 05:34