Portugal se mučio, ali na kraju ipak razbio Mađarsku: Ronaldo ušao u povijest

Piše D  /  15.06.2021., 07:06h

Iako to rezultat ne sugerira, branitelji naslova Portugalci teškom su mukom i tek u samoj završnici došli do pobjede protiv žilavih Mađara, nošenih podrškom čak 65.000 gledatelja na stadionu Ferenc Puškaš, što je slika koja na europskim stadionima nije viđena zadnjih 16 mjeseci.

Portugalci su do vodstva došli u 84. minuti kada Raphael Guerrero uz dosta sreće i s odbitakom od Orbana zabija za 0:1. Tri minute kasnije nesretni mađarski stoper je skrivio kazneni udarac kojeg u gol pretvara Cristiano Ronaldo, a u sudačkoj nadoknadi zvijezda Portugala zabija i svoj drugi gol za konačnih 0:3.

Cristiano Ronaldo tako je ušao u povijest kao najbolji strijelac Europskih prvenstava svih vremena. Do današnje utakmice sjajni Portugalac je bio izjednačen s Michelom Platinijem s 9 golova, ali Ronaldo je u prvoj utakmici na svom 5. Euru s dva gola došao do brojke 11.

Nevjerojatnom Portugalcu je ovo 106. gol za reprezentaciju.

U ovoj skupini kasnije igraju Njemačka i Mađarska.

25. travanj 2024 16:10