Poraz Širokog od Sparsa koji je do kraja zakomplicirao situaciju na vrhu

Piše D  /  09.03.2019., 08:03h

Košarkaši Širokog poraženi su 18. kolu prvenstva BiH na svom parketu. Pobjedu iz Pecare odnijela je ekipa Sparsa iz Sarajeva slavivši s 66:75.

Očajno su domaći košarkaši ušli u utakmicu kao da su još bili pod dojmom smrti nogometnog im kolege Krešimira Bandića kojem u čast je susret i počeo minutom šutnje.

Domaćini su skoro pet početnih minuta bili bez koša, a Spars je već pobjegao na 0:11 i cijeli susret nije ispuštao prednost. S plus 10 za goste je završila i prva (8:18) i druga četvrtina (26:36).

Sparsi su sredinom treće dionice imali i najvećih plus 15 (35:50), ali do kraja četvrtine Široki je uspio ublažiti prednost Sarajlija, te se u zadnjih deset minuta ide rezultatom 47:53.

S početna četiri vezana koša Jure Zupca Široki dolazi na 52:53, a kasnije tricom Ivana Karačića i do izjednačenja 55:55. No, Spars s dvije vezane trice Bajramovića i Grubelića ponovno bježi na osjetniju prednost 57:64, a domaćinima kao da je nestalo snage za novi povratak. Na kraju su Sparsi zasluženo slavili s 66:75.

Sparse su do pobjede predvodili Almir Hasandić s 14 i Nemanja Protić s 13 koševa. Kod Širokog su najefikasniji bili Mateo Drežnjak, Jure Zubac i Filip Kraljević s po 12 poena.

Ovo je bio treći poraz momčadi Danijela Jusupa u prvenstvu i sada imaju jednak omjer sa Zrinjskim 15-3, dok su Sparsi prišli hercegovačkim klubovima na samo pobjedu zaostatka 14-4. Ta tri kluba će se i do kraja regularnog dijela prvenstva boriti za što bolju poziciju play-offu gdje će se sigurno naći jer četvrtoplasirana Sloboda ima omjer 12-7 i utakmicu više.

19. travanj 2024 17:36