Poraz favorita: Barca i Real ispali u četvrtfinalu Kupa kralja

Piše D  /  07.02.2020., 07:02h

Prvo je Real Sociedad u spektakularnoj utakmici na Santiago Bernabeuu pobjedom 4:3 šokirao Real Madrid, a kasnije je ispala i Barcelona koja je poražena 1:0 kod Athletic Bilbaa!

Zinedine Zidane izveo je protiv Sociedada kombiniranu momčad i to ga je skupo stajalo, Real je prvi put u njegovom mandatu primio četiri gola i već u četvrtfinalu oprostio se od Kupa, i to u trenutku kad ga je dobar niz u prvenstvu odveo do prvog mjesta i kad se činilo da mu je momčad u prilično dobroj formi.

Gosti su u 56. minuti vodili i s 3:0, a Real je kasnije samo ublažio poraz.

Domaćina je načeo 21-godišnji Martin Odegaard, igrač koji je na posudbi iz Reala u Sociedadu, već u 22. minuti. na 2:0 povisio je Alexander Isak poluvolejom s 10 metara u 54. minuti, a dvije minute kasnije mladi Šveđanin je zabio svoj drugi gol, ovog puta sjajnim udarcem u rašlje.

U 59. minuti smanjio je na 3:1 Marcelo, no u 69. je nakon odlične akcije gostiju Merino s pet metara četvrti put zatresao Realovu mrežu za 4:1.

U samoj završnici trgnuo se domaćin i u  82. minuti Rodrygo je nakon ubačaja Viniciusa smanjio na 4:2, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Nacho je glavom zabio za 4:3. Nasrnuo je Real u zadnjim sekundama prema golu gostiju, u žestokoj obrani Andoni Gorosabel zaradio je drugi žuti i crveni karton u šestoj minuti nadoknade, ali Madriđani nisu uspjeli ni u osam minuta sudačke nadoknade zabiti četvrti gol za izjednačenje.

Luka Modrić ušao je u igru na poluvremenu umjesto Jamesa Rodrigueza.

Real Sociedad do sad je dvaput osvajao Kup, prvi put davne 1909. godine, a drugi 1987., dok je posljednji put u finalu nastupio 1988. godine.

Barcelona šokirana u sudačkoj nadoknadi!

Nogometaši Athletica iz Bilbaoa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Španjolskog kupa, oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu s 1-0 (0-0).

Pogodak za veliku pobjedu postigao je Inaki Williams u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 69. minute.

Bio je to susret dva najtrofejnija kluba u Kupu kralja, Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine.

U 21. stoljeću Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

Još u utorak u polufinale se plasirala Granada pobjedom 2:1 protiv lanjskog pobjednika Valencije, a u srijedu je među posljednja četiri sastava ušao i drugoligaš Mirandes 4:2 trijumfom protiv Villarreala.

Niti jedan od ta dva sastava dosad nije osvajao Kup.

Ovo je inače prvi puta nakon 10 godina da u finalu Kupa kralja nema ili Reala ili Barcelone.

Novi format Kupa kralja sa samo jednom utakmicom koja odlučuje o prolazu pokazao se jako uzbudljivim, jer osim Barce i Reala u Kupu više nema ni Atletico Madrida, Seville, Valencije, prenosi HRT.

27. travanj 2024 05:55