Poraz Dinama na San Siru: Atalanta u potpunosti nadigrala Modre

Piše D  /  26.11.2019., 10:11h

Silovito je Atalanta ušla u susret i već u prve dvije minute imala dvije dobre prilike. Muriel je radio probleme po desnoj strani, ali na sreću izostala je završnica talijance momčadi.

U 5. minuti i Dinamo prijeti po prvi put. Oršić se izborio za ubačaj po lijevoj strani, ali Stojanović glavom puca daleko od gola.

Ta lijeva strana Dinama je propuštala na sve strane, ali Atalanta nije znala iskoristiti priliku u 20. minuti, točnije Pašalić koji u mat poziciji promašuje čitavu loptu i Dinamo se spašava.

I kada se činilo kako su Modri uspostavili svoju igru, uslijedio je šok. Gosens je prvo pogodio gredu, a u nastavku su Modri sami sebi zagorčali život. Kada već Atalanta nije mogla samo po toj svojoj desnoj strani zabiti Dinamu, Zagrepčani su ‘zabili sami sebi‘. Leovac je nepotrebno vratio loptu prsima za Perića, a stoper Dinama neoprezno ruši Muriela i sudac bez previše razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Muriel je preuzeo odgovornost i zabio za 1:0 u 27. minuti.

Ponovno je Perić mogao biti tragičar u 32‘ kada mu Muriel oduzima loptu, ali kolumbijski napadač srećom puca preko gola u nastavku akcije. No, minutu kasnije Perić se iskupljuje za greške kada spašava neopreznost Livakovića i s gol crte blokira udarac za siguran gol.

I tko zna kako bi se ova utakmica završila da je Oršić zabio u 36. minuti, a samo su ga milimetri dijelili. Sjajno je krilni napadač pucao s lijeve strane. Gollini je već bio matiran, ali ispriječila se greda i sačuvala Atalantu koja na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

U nastavku je ponovno Atalanta silovito krenula, ali za razliku od prvog poluvremena, sada su zabili. U 47. minuti Gomez je majstorski prošao Ivanušeca i superpreciznim udarcem pogodio za velikih 2:0.

Taj gol kao da je presjekao sve nade Zagrepčana da mogu do pozitivnog rezultata u Milanu. Puno bolje je Atalanta izgledala u nastavaku, stvarala prilike, kontrolirala igru, dok Dinamo s druge strane nije uspijevao organizirati kvalitetan napad.

Najveće prilike za Atalantu su promašili Pašalić i Gomez. Hrvat je iz dobre pozicije pucao pored gola, a Gomezu nevjerojatnu priliku fantastično brani Livaković.

Na kraju sigurnih i zasluženih 2:0 za Talijane koji su u potpunosti nadigrali Dinamo u ovom susretu. Da stvar bude još gora za Modre, Manchester City i Šahtar su odigrali neriješeno 1:1 na Etihadu, te tako ni remi u posljednjem Dinamovom susretu na Maksimiru protiv Cityja ne donosi prolaz u nokaut fazu Lige prvaka.

Stvari su sada jasne za Modre. Samo ih pobjeda nad Manchester Cityjem vodi među šesnaest najbolji u najelitnijem natjecanju, a potrebno je da Šahtar ne pobjedi Atalantu.

Ako Dinamo izgubi od Cityja, a Šahtar i Atalanta odigraju neriješeno, Dinamo tada ide u Europsku ligu zbog boljih međusobnih susreta s Talijanima. Ako Atalanta pobijedi Šahtar, a Dinamo ne pobijedi City, Zagrepčani će završiti posljednji u skupini i neće vidjeti proljeće u Europi.

25. travanj 2024 07:42