Pobjedom nad Konjuhom “Skauti“ završili jesenji dio natjecanja

Piše D  /  19.12.2019., 10:12h

Utakmica je protekla u rezultatskoj „klackalici“, gosti su na početku poveli, bilo je 1:6, pa 2:7, da bi Izviđač uzvratio i poveo 16:12, a zatim gosti smanjili do poluvremena na 16:15.

Izviđač je otvorio utakmicu s puno tehnički grešaka i promašaja, što vješto koriste rukometaši Konjuha i u 7. minuti prednost od 5 golova je na njihovoj strani. Pet golova prednosti bilo je i u 9.minuti (2:7). Trener Šuvak je bio primoran zatražiti minut odmora već 3. minuti susreta jer se igrači nisu držali dogovora iz svlačionice. „Skauti“ nakon desetak minuta, povezuju svoje redove i serijom 4:0 u 12. minuti hvataju priključak (6:8). Vratar Matej Mandić je prosto „eksplodirao“, Vedran Delić je bio neumoljiv i Izviđač lagano preuzima konce igre i u 27. minuti prednost je na strani Izviđača (16:12).

U završnici poluvremena ponovno nekoliko nesmotrenosti u napadu Izviđača i Konjuh s tri vezana pogotka odlazi na odmor samo s golom zaostatka (16:15).

U drugom dijelu do 38. minute se uglavnom igralo u ritmu „gol za gol“ (22:20), da bi za sljedeće 4 minute „Skauti“ serijom 5:0 otišli na plus sedam (27:20).

Ponovno slijedi lošiji period u igri „Skauta“ i gosti u 48. minuti stižu na minus tri (29:26), da bi nakon toga uslijedila tri vezana pogotka Vedrana Delića i Izviđač je u 53.minuti pobjegao na plus šest (33:27). Međutim, rezultatska „klackalica“ se i dalje nastavlja i u 58. minuti Konjuh je na dva gola zaostatka. Nakon nekoliko neuspješnih napada jednih i drugih „točku na i“ stavlja Domagoj Alilović svojim šestim, a Izviđačevim 35 pogotkom za konačnih 35:32 za treću pobjedu zaredom i miran odlazak na zimsku stanku.

Večeras su svoju veliku predstavu prikazali vratar Matej Mandić s dvadeset obrana od kojih su i dva sedmerca i ubojiti Vedran Delić koji je šesnaest puta pogodio mrežu nemoćnih vratara Konjuha. Solidni su bili i Domagoj Alilović sa šest i Stjepan Jozinović s pet pogodaka.

Najbolji u redovima Konjuha bio je bivši „Skaut“ Mario Pavlak s devet pogodaka, šest pogodaka postigao je Mihret Husić, a pet Mirko Marčeta.

Ovom utakmicom završio je jesenji dio natjecanja, a nastavka prvenstva je predviđen za kraj veljače 2020. godine, stoji u priopćenju iz kluba.

23. travanj 2024 10:04